Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Joanna Jędrzejczyk o drugim tytule i gali UFC w Polsce w 2017 roku

joanna-jedrzejczyk-o-drugim-tytule-i-gali-ufc-w-polsce-w-2017-roku

Joanna Jędrzejczyk (13-0 MMA, 7-0 UFC) została po raz kolejny w ostatnim czasie poproszona o swoje prognozy na nadchodzący, 2017 rok. Co czeka naszą mistrzynię wagi słomkowej i czego spodziewa się po nadchodzących miesiącach - o to zapytał Joannę Champion Ariel Helwani z mmafighting.com.

Niepokonana olsztynianka, która niedługo przed bojem z Karoliną Kowalkiewicz na UFC 205 przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych, powtórzyła to co w ostatnim czasie coraz głośniej artykułuje - że jej celem na najbliższe miesiące jest zdobycie pasa w wadze muszej (125 funtów, czyli 57 kg.) i osiągnięcie tego, co udało się Conorowi McGregorowi, czyli jednoczesne "uzbrojenie się" w dwa mistrzowskie pasy.

Czy ten plan wypali, zależy przede wszystkim od Dany White'a. Nie dość bowiem, że szef UFC musi pozwolić Polce na taką fanaberię (Conorowi, jak wiemy, pozwolił), to jeszcze powinien jak najszybciej tę dywizję w Ultimate Fighting zbudować. Na razie bowiem byliśmy świadkami tylko jednego, testowego pojedynku w kategorii do 125 funtów, w którym - w czerwcu 2016 na UFC Fight Night 89 - zmierzyły się Valerie Letourneau i Joanne Calderwood. Od tamtej pory w temacie ewentualnego stworzenia nowego frontu walki pań panuje głucha cisza.

Polka, która z wielkim zadowoleniem mówiła o ty, co spotkało ją ze strony fanów, mediów i White'a przy okazji UFC 205, podkreśliła że rok 2017 może być kolejnym, w którym UFC zawita do naszego kraju. A jeśli ona wciąż będzie miała w planach pojedynek w drugiej połowie przyszłego roku, i akurat wtedy największa organizacja MMA na świecie postanowi odwiedzić Polskę, to kto wie...

JAM

Opublikowano: 2016-11-25

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również