Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Johnson chce, aby Cormier został pozbawiony tytułu. UPDATE

johnson-chce-aby-cormier-zostal-pozbawiony-tytulu-update

Anthony Johnson, który niedawno podczas UFC 210 przegrał przez poddanie rewanżowa walkę z Danielem Cormierem i tym samym po raz drugi w historii nie zdobył tytułu najlepszego zawodnika wagi półciężkiej największej organizacji MMA na świecie, zaraz po tym wydarzeniu ogłosił zakończenie kariery.

Nie oznacza to jednak, że "Rumble" ostatecznie pożegnał się z UFC. Niedawny pretendent do mistrzowskiego tytułu robi bowiem wszystko, by napsuć trochę krwi i swojemu niedawnemu przeciwnikowi, i Danie White'owi, szefowi Ultimate Fighting Championship.

Johnson złożył bowiem w Sportowej Komisji Stanu Nowy Jork (NYSAC) oficjalny protest przeciwko zgodzie udzielonej Cormierowi na udział w boju o pas.

Przypomnijmy: w trakcie oficjalnego, wczesnego ważenia aktualny czempion, podczas pierwszego wejścia na wagę wniósł na nią zbyt duży ciężar. Nie minęły jednak dwie minuty, a Cormier znów poddał się testowi i tym razem okazało się, że wszystko jest ok, a sam zainteresowany zgubił w błyskawicznym tempie 1,2 funta, czyli ponad pół kilograma.

To nie koniec sprawy - 38-letni "DC" został też oskarżony o niedozwolone "czarowanie" przy okazji podjęcia drugiej próby ważenia, kiedy to - zdaniem Johnsona - zakrywający mu to i owo ręcznik za którym się schował, Cormier wykorzystał również do lekkiego podparcia się, by zmniejszyć w ten sposób nacisk na wagę.

To znaczy - podkreślmy - tak właśnie uważa Anthony Johnson i jego ekipa. Dlatego też wszyscy oni żądają, by NYSAC ukarała Cormiera za to, ich zdaniem, oszustwo przekazaniem 20 proc. wypłaty na rzecz "Rumble" oraz odebraniem mistrzowskiego pasa.

UPDATE. Gdy o sprawie zrobiło się głośno Johson lekko zmodyfikował swoje zenznania i zdystansował się od przygotowanego przez swoich prawników pisma. Wyjaśnił, że wcale nie zależy mu na pozbawieniu Cormiera tytułu oraz uszczknięciu części jego wypłaty, bowiem przegrał z mistrzem z sportowej, uczciwej rywalizacji i kwestia ta nie podlega dyskusji. Natomiast Cormier powinien zostać ukarany - według niedawnego pretendenta - za niezgodne z zasadami sztuczki, do których uciekał sie podczas oficjalnego ważenia.

I to jest ponoć główne przesłanie złożonego przez Johnsona protestu.

JAM

Kontrowersyjne ważenie Cormiera:

Opublikowano: 2017-04-13

Komentarze

av

Zrobił kloka i juz.

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również