Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Jon Jones nie jest już tymczasowym mistrzem UFC

jon-jones-nie-jest-juz-tymczasowym-mistrzem-ufc

Jona Jonesa historii kolejnych, bolesnych rozczarowań ciąg dalszy. Jeden z najwybitniejszych wojowników mieszanych sztuk walki w historii został właśnie pozbawiony przez największą organizację MMA na świecie tymczasowego tytułu mistrza UFC. Wszystko dlatego, że "Bones" został zawieszony na rok za stosowanie niedozwolonych środków dopingujących.

Amerykański wojownik, tuż przed UFC 200, został przyłapany na zażywaniu dwóch zakazanych substancji. Wypadł więc z walki z Danielem Cormierem i po raz kolejny w ostatnim czasie znalazł się na cenzurowanym.

Teraz odebrano mu tytuł - w końcu zdobył go, by w niedalekiej przyszłości zawalczyć z "właściwym" czempionem. A w sytuacji, gdy będzie zdyskwalifikowany, do lipca 2017 roku będzie to przecież niemożliwe.

Wcześniej Jones stracił już raz, tyle że właściwy, mistrzowski pas. Stało sie to w kwietniu 2015 roku.

UFC, w specjalnym oświadczeniu, poinformowała wtedy że Jon Jones, największa gwiazda tej organizacji, zawodnik z tylko jedną (przypadkową, bo poniesioną przez dyskwalifikację) porażką na koncie, wojownik najlepszy w klasyfikacji bez podziału na kategorie wagowe, przestaje być czempionem wagi półciężkiej oraz zapowiedziała jego zawieszenie.

Jones bowiem, na początku 2015 roku po raz kolejny w czasie trwania sportowej kariery, wszedł w kolizję z prawem - spowodował kolizję drogową, wjechał bowiem w auto prowadzone przez kobietę w ciąży. Kobieta miała złamaną rękę i pęknięty nadgarstek, a Jonesa oskarżono dodatkowo o ucieczkę z miejsca wypadku.

Ultimate Fighting Championship, we wspomnianym oświadczeniu, wyjaśniła że pozbawia "Bonesa" mistrzowskiego pasa i karze go za czyny dokonane poza Oktagonem, gdyż reprezentujący ją zawodnicy muszą spełniać najwyższe standardy tak w klatce, jak i poza nią.

Teraz Jonesa spotkała kara za wyskok bezpośrednio związany z wystepami w Oktagonie.

JAM

Opublikowano: 2016-11-09

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również