Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Jon Jones przez zamieszanie z dopingiem może stracić 30 mln. dolarów

jon-jones-przez-zamieszanie-z-dopingiem-moze-stracic-30-mln-dolarow

To była jedna z tych historii, która wywraca świat do góry nogami i powoduje, że potem długo i my, i ten świat dochodzimy do siebie.

Skreślenia Jona Jonesa z listy uczestników UFC 200 i odwołanie jego walki z mistrzem wagi półciężkiej Danielem Cormierem to była jedna z bardziej spektakularnych "wywrotek" w dziejach UFC. "Bones", tymczasowy czempion, który w ostatnim czasie co i raz pakował się w kolejne tarapaty - po odbyciu zasłużonej kary oraz po długo oczekiwanym, aczkolwiek nie tak efektownym jak zakładano wcześniej poworcie - był bardzo bliski stoczenia walki, która znów wyniosłaby go na sam szczyt światowego MMA.

Z powodu ujawnionych przez Amerykańską Agencję Atydopingową (USADA) podejrzeń o stosowanie dopingu (wedle wszechwiedzącego Chaela Sonnena chodziło o  sterydy) były zawodnik nr 1 w UFC bez podziału na kategorie wagowe stracił szanse odzyskania dawnej chwały.

I nie tylko tego. Jak zasugerował  ekspert Ultimate Fighting Championship, sam tylko, kolejny w ostatnich miesiącach, spadek prestiżu to nie jedyna strata poniesiona przez amerykańskiego wojownika w związku z dopingową wpadką.

Anik uważa, że zakładając iż Jonesa - poza wyrzuceniem z UFC 200 - spotka także kara 12. lub 24. miesięcy zawieszenia, straty finansowe byłego mistrza UFC w wadze półciężkiej wyniosą ok. 30 mln dolarów.

A to wszystko, przypomnijmy, w związku z tym, że - jak sugerował "Bones" i jego team - przed walką z Cormierem w menu Jonesa pojawiły się ponoć nowe, nieużywane wcześniej odżywki które - co za pech - musiały być "zanieczyszczone" jakimś świństwem.

Tak przynajmniej twierdzi ekipa JJ.

No to wygląda na to, że chodzi w takim razie o najdroższe odżywki świata.

Opublikowano: 2016-07-18

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również