Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Jones vs. Cormier 2 w kwietniu, powrót Rousey w listopadzie

jones-vs-cormier-2-w-kwietniu-powrot-rousey-w-listopadzie

Dana White potwierdził na antenie kanału FOX Sports, że rewanżowy bój Jona Jonesa z Danielem Cormierem ma odbyć się w kwietniu tego roku. Szef UFC nie podał jednak dokładnej daty ani numeru gali podczas której dojdzie do tego wyderzania. Wcześniej, przypomnijmy, spekulowano że powrót do Oktagonu byłego mistrza Ultimate Fighting Championship w wadze półciężkiej nastąpi na UFC 197, 23 kwietnia 2016.

Rzecz w tym, że pierwotnie szefowie wiodącej, światowej federacji MMA zakładali, iż uda im się wreszcie, po latach prawnych sporów, wedrzeć do Nowego Jorku, gdzie organizowanie gal mieszanych sztuk walki jest zakazane. I sprowadzić do NYC, jako główna atrakcję, właśnie Jonesa. Teraz sytuacja uległa zmianie, bowiem władze stanu Nowy Jork wciąż są nieubłagane i ciągle blokują wejście UFC (oraz innych organizacji) na swój teren.

Tak czy inaczej Jones (21-1 MMA, 15-1 UFC), znów najlepszy zawodnik UFC bez podziału na kategorie wagowe, szykuje się do pierwszego występu w Oktagonie od ponad roku. Po okresie walki z różnorakimi, pozasportowymi kłopotami, których bezpośrednim sprawcą był sam zainteresowany, przyszła wreszcie pora na odzyskanie pasa oraz dawnej pozycji w światowym MMA.

Tak przynajmniej zapowiada sam "Bones", który w pierwszym pojedynku po ponad rocznej przerwie ma zmierzyć się po raz drugi w historii z obecnym mistrzem Danielem Cormierem (17-1 MMA, 6-1 UFC).

Czy będzie to hit? Przekonamy się, pamiętając przy okazji jak bogate atrakcje towarzyszyły kampanii promocyjnej skonstruowanej na potrzeby pierwszego boju obu panów (bójka podczas spotkania z mediami, obrzucanie się błotem na telewizyjnej antenie...)

Czy hitem będzie również powrót do klatki Rondy Rousey? Ostatnie wydarzenia pokazują, że była mistrzyni wagi koguciej UFC wciąż budzi ogromne zainteresowanie w USA. Więc pewnie tak.

Dana White wyjawił, że kolejny występ Rousey w UFC został wstępnie zaplanowany na listopad 2016.

JAM

Opublikowano: 2016-02-04

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również