Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Jose Aldo także krytykuje umowę UFC z Reebokiem: jest g... warta

jose-aldo-takze-krytykuje-umowe-ufc-z-reebokiem-jest-g-warta

Mistrz wagi piórkowej UFC Jose Aldo to kolejny w ostatnim czasie, ale i też najbardziej utytułowany, wojownik krytykujący zawarcie przez UFC umowy z firmą Reebok. Jego bardzo restrykcyjne warunki, zasadniczo uniemożliwiające pokazywania lóg sponsorów przed samymi walkami, zdecydowanie nie podobają się Brazylijczykowi. Aldo twierdzi, że praktycznie wszyscy zawodnicy, mimo wypłat od Reeboka, poniosą straty w związku z zawarciem tego kontraktu.

Cała ta umowa jest g... warta - przekonuje brazylijski wojownik. - Zawodnicy tylko na niej stracą. Ponoć mieliśmy być po związaniu się przez UFC z Reebokiem traktowani jak reprezentanci NBA czy NFL. Ale to nie ma zastosowania w MMA, ponieważ nam pieniądze nie będą wypłacane co miesiąc, jak koszykarzom czy futbolistom. Stracimy natomiast sponsorów i to jest bardzo niekorzystne. To dla nas potężny cios. Żyjemy z walki na walkę, występujemy w Oktagonie nie częściej niż trzy razy w roku, a przecież między pojedynkami też trzeba żyć. Kwoty proponowane przez Reebok, nawet mistrzom, nijak się mają do wypłat, które otrzymywaliśmy od sponsorów. To jest dobre dla UFC, ale nie dla wojowników. Dla tych początkujących zawodników, którzy chcą dopiero zyskać sławę, sprawa wcale nie jest łatwiejsza niż dla nas, utytłowanych fighterów. Od początku wiedziałem, że to niczego dobrego nie przyniesie także nam, mistrzom. I nie chodzi tu tylko o mnie, ale i o Caina Velasqueza, i innych czempionów. A także o tych, którzy teraz bez wsparcia własnych sponsorów będą mieli dużo trudniejsze warunki do przygotowań.

Dodatkowo my, zawodnicy, nie wspieramy się. Łatwiej jest w takim przypadku jednego zastąpić drugim, łatwiej wymóc posłuszeństwo. W NBA tak nie jest. Tam wszyscy wspólnie walczą o swoje. W UFC panują jednak inne zwyczaje. Nie mam o to pretensji, jednak w sytuacji zagrożenia nie można liczyć na to, że jeśli ktoś zostanie usunięty za krnąbrność z karty walk, nikt inny nie zdecyduje się go zastąpić. Nie możemy więc wspólnymi siłami bronić się przed podobnymi pomysłami - zakończył swoją wypowiedź dla brazylijskich mediów zbulwersowany, 28-letni Brazylijczyk.

Jose Aldo kolejny bój stoczy z Conorem McGregorem na UFC 189, 11 lipca 2015 w Las Vegas.

WOJ

Opublikowano: 2015-06-01

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również