Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Junior Dos Santos: mógłbym znokautować Władimira Kliczkę

junior-dos-santos-moglbym-znokautowac-wladimira-kliczke

Junior Dos Santos (15-1 MMA, 9-0 UFC) szykuje się do walki z Cainem Velasquezem (10-1 MMA, 8-1 UFC) w obronie mistrzowskiego pasa wagi ciężkiej UFC i udziela kolejnych wywiadów, w których opowiada o swoich sportowych planach.

Jak wszystkim wiadomo Brazylijczyk słynie z dużych umiejętności pięściarskich, był nawet taki czas gdy zastanawiał się czy nie starać sie o angaż do reprezentacji bokserskiej swojego kraju na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro, w 2016 roku. 

Ostatnio temat jakby upadł, jednak i tak Dos Santos wciąż pytany jest o to, co sądzi na temat zawodowego boksu. I jego mistrzów.

Trudno się dziwić, że tak jest. Bo brazylijski wojownik nie ma najlepszego zdania o czempionach profesjonalnego pięściarstwa.

- Mógłbym pokonać tego faceta - orzekł Dos Santos zapytany czy dałby sobie radę z Władimirem Kliczką. - Może nie byłoby łatwe, ale on jest do znokautowania. Oglądałem wiele walk Władimira i widzę, w tym co prezentuje, spore luki.

- Ludzie powtarzają, że Władimir i jego brat są niesamowici. Lubię oglądać ich w akcji, jednak - powiedzmy sobie szczerze - czasami przynudzają w ringu. dobrzy w tym co robią, nie przeczę, przy okazji jednak walczą bardzo ostrożnie. Nie idą na wymiany, zawsze szukają bezpiecznej strategii. Nie mają w sobie nic z chociażby Mike'a Tysona, niestety - dodał mistrz UFC w wadze ciężkiej.

Dos Santos zagadnięty czy nie myśli czasami, by na dobre zmienić dyscyplinę, odparł:

- Kocham to co robię. Chcę zostać w MMA. Boks odpada.

Na koniec, jak zwykle, Brazylijczyk "pozdrowił serdecznie" Alistaira Overeema, choć akurat w kontekście boksu miało to małe uzasadnienie. Ale jak, wiadomo, dla Dos Santosa każda okazja jest dobra, by wspomnieć o Holendrze.

-  On nie zasługuje na pojedynek o mistrzowski tytuł. Został przecież przyłapany na stosowaniu niedozwolonych środków dopingujących. To bardzo źle. Ale osobiście chcę z nim walczyć. Bardzo cieszy mnie perspektywa wejścia z nim do klatki, jednak nie zmienia to faktu, iż na bój o pas nie zasługuje - wyjaśnił Junior Dos Santos.

KYCZ/MixedMartialArts.com

Opublikowano: 2012-10-30

Komentarze

av

Overeem zasługuje na bój o pas, bo ciężka nie jest jakoś nadzwyczajnie obsadzona, a Overeem myślę, że pokonał by JDS i w stójce i w parterze i w zapasach. Ale to Velasquez zmierzy się z Overeemem w nastepnym starciu, bo uważam że teraz Velasquez nie da się znokautować jak w pierwszym starciu.

A Overeem może mieć problemy z Velasquezem który nie jest jak Lesnar, jest od Lesnara lepszy o wiele.

av

dos santos kozak

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również