Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Juras typuje wyniki walk KSW 28 i UFC Sztokholm

juras-typuje-wyniki-walk-ksw-28-i-ufc-sztokholm

Łukasz "Juras" Jurkowski typuje wyniki KSW 28 i walki Polaków na najbliższej gali UFC w Sztokholmie. Jak typuje ? Zobaczcie.

KSW 28

120 kg: Karol Bedorf (10-2) vs. Rolles Gracie (8-2)
Faworytem i to zdecydowanym jest Bedorf. Słusznie! Rolles Gracie to jednowymiarowy zawodnik, z bardzo dobrym parterem, ale słabszymi zapasami i mizerną stójką. Nawet jak walka trafi jakimś cudem do parteru nie sądzę aby silnemu jak byk Coco cokolwiek Brazylijczyk wyciągnął. Mój typ: Karol przez TKO w 2 rundzie.

84 kg: Michał Materla (20-4) vs. Jorge Luis Bezerra (19-10)
Brazylijczyk, aż siedemnaście razy w dziewiętnastu zwycięstwach poddawał swoich rywali co wystawia mu świetną wizytówkę jako grapplerowi w MMA. Czy zatem oba czarne pasy BJJ będą chciały udowodnić swoją wyższość walcząc na chwyty? Nie sądzę! Cipek już dawno udowodnił, że w stójce czuje się równie dobrze co w walce na chwyty. Mam nadzieje, że to nie będzie kolejna epicka bitwa i Michał załatwi sprawę w pierwszej rundzie przez KO!

120 kg: Marcin Różalski (5-2) vs. Peter Graham
Konia z rzędem temu, kto wytypuje zakończenie tej walki. Różal w ostatniej swojej walce pokazał się z naprawdę przekrojowej strony jako zawodnik. Wcześniej z Pawłem Słowińskim również. Rozsądek podpowiada zatem, że aby wygrać bez ryzyka z tak świetnym kickboxerem jak Graham powinien sprowadzić walkę szybko do parteru i tam obić rywala. Tyle, że Różi wymyka się jakimkolwiek standardom i pewno będzie chciał bić się z nim na pięści i kopnięcia. W związku z tym ustoi to ten kto ma twardszy łeb! Chyba nie muszę mówić, kto potrafi przyjąć high kicka i dalej oddawać ciosy :) Ja widzę to tak: po dobrych wymianach w stójce, klincz pod siatką i sprowadzenie dla Różala, który w parterze ciosami zmusza Grahama do odklepania!

70 kg: Maciej Jewtuszko (10-2) vs. Vaso Bakocevic (16-6-1)
Irokez wraca do gry. W końcu! Jestem wielkim fanem talentu Maćka, więc cieszy mnie, że w końcu zobaczę go ponownie w akcji. Jego rywalem „Psychopata” Bakocevic, który potrafi dobrze przyłożyć i będzie musiał Iro być czujny od początku. Jeżeli natomiast nadarzy się okazja sprowadzić go do parteru gdzie zasięg ramion da mu drugie Brabo w KSWJ niech będzie, że w drugiej rundzie.

77 kg: Rafał Moks (9-6) vs. Daniel Acacio (30-15)
Trudna walka przed Kultim. Acacio to niezwykle doświadczony zawodnik, który jak równy walczył ostatnio z Asłanem Saidovem. Po tamtej walce stoczył dwa pojedynki, w których dwukrotnie przegrywał przez KO. Może zatem spróbować pójść z nim w bokserską szermierkę? Rafał pokazał już w starciu z Borysem Mańkowskim, że jego stójka ma się dobrze. Brazylijczyk nigdy nie został poddany. Czy zatem ambicja Kulturysty sięga pokonania tego „rekordu”? Moim zdaniem nie skończy się to przed czasem. Jeśli zatem decyzja… to oczywiście na Moksa!

66 kg: Anzor Azhiev (4-1) vs. Helson Henriques (7-2)
Henriques pokazał się z dobrej strony na gali KSW w Warszawie. Myślałem, że to kolejny zawodnik, który więcej szumu zrobił fotką z bejsbolem niż skillem ringowym. Anzor Azhiev natomiast będzie miał w głowie cały czas lampkę bezpieczeństwa aby ponownie nie ryzykować kontrowersji. Oby go to nie usztywniło za bardzo. Anzor to dynamit z bardzo krótkim zapłonem. Nie warto go ograniczać i mam nadzieje, że sam również siebie nie zablokuje. Niech odpali w rywala wszystko to co ma najlepsze. Jeżeli tak się stanie to Helson będzie miał spore problemy. Dwa scenariusze:  Anzor z hamulcem bezpieczeństwa – decyzja. Anzor w swoim żywiole – KO. To jest naprawdę mega talent i trzymam za niego mocno kciuki.

66 kg: Rafał Jackiewicz (0-0) vs. Marcin Parcheta (0-0)
Kto odrobił pracę domową z MMA lepiej? Tego dowiemy się dopiero w sobotę. Walka debiutantów, więc pozwólcie, że nie będę jej typował. Tu może zdarzyć się wszystko choć z racji wieku i odwrotnej pozycji, z którą nie lubi walczyć Jackiewicz lekka przewaga będzie po stronie Parchety.

120 kg: Michał Andryszak (12-4) vs. Michał Włodarek (5-0)
Lekkim faworytem Betsafe.com jest w tej walce Włodarek. Coś w tym jest. Obaj zawodnicy mieli sporo zmian w swoich przygotowaniach, gdzie rozstawali się ze swoimi klubami i trenerami wybierając inne możliwości treningu. Jak to się przełoży na wynik i przebieg walki? Nie wiemJ serio! Trudno typować tutaj zwycięzcę. Moim zdaniem może iść na decyzję. Jeżeli tak będzie to typuje Włodarka. Dobra baza zapaśnicza i praca na siatce może dać mu 10-9 w każdej rundzie.

120 kg: Kamil Waluś (4-2) vs. Szymon Bajor
Miałem okazję sprawdzić formę Kamila po powrocie z USA, gdzie trenował w Jackson`s MMA. Widać u niego pewność siebie, postęp w technice, dobrą grę na siatce i z pleców w parterze. Dobrze wykorzystał te trzy miesiące treningów z topowymi zawodnikami UFC. Szymon Bajor natomiast to solidna firma. Wszechstronny i w dobrej formie, gdyż miał walczyć niedawno lecz walkę odwołano. Z osobistych względów trzymam kciuki za Walusia. Ten chłopak jak trafi lewym sierpowym to urwie głowęJ

70 kg: Jakub Kowalewicz (3-1) vs. Kamil Gniadek (7-2)
Dajcie dobra walkę panowie i niech wygra lepszy! Tylko tyle mam do powiedzenia :)

UFC Fight Night Sztokholm

Tor Troeng (16-6-1) vs. Krzysztof Jotko (14-1)
Zawirowania w obozie przygotowawczym  Krzyśka, choroba, musiały odbić się na formie naszego prospekta. Teraz pytanie jak sobie z tym, wszystkim Krzysiek poradził. Tor Troeng to mocny rywal, doświadczony i po pojedynkach z Natalem i Smithem, które przegrał decyzjami. Będzie to prawdopodobnie walka o utrzymanie się w UFC, więc i mobilizacja większa. Wyczuwam decyzję w tej walce. Jeżeli cardio Jotki będzie na tradycyjnie już wysokim poziomie i wirus nie pozbawi sił po pierwszej rundzie to decyzja dla Krzyśka. Jeżeli jednak jest jakiś zdrowotny problem… to Troeng. Ciężko wytypować. Pomóżcie!?

Mairbek Taisumov (21-5) vs. Marcin Bandel (13-2)
Bomba jeszcze nigdy nie walczył z tak mocnym i wszechstronnym rywalem. Dodatkowo stres związany ze startem w UFC. Czy nieprzeciętne umiejętności parterowe wystarczą? Może być ciężko…

Ilir Latifi (9-3-1) vs. Jan Błachowicz (17-3)
Betsafe stawia w tej walce jako faworyta Latifiego… i dobrze. Znaczy to, że zarobię większą gotówkę! Nie będę typował co i jak ale postawiłem znaczną sumę pieniędzy na zwycięstwo Janka. Wierze w tego chłopaka jak cholera! WAR JANOOOOOOOOO

Źródło: worldofbetsafe.com

Opublikowano: 2014-10-03

Komentarze

av

@ass:
Bardzo merytoryczna ocena... Jesli ju z tak oróbujesz dyskutowac to według mnie subiektywnie, ale z wyczuciem. Nie bardzo rozumiem co tu jest bez sensu?

av

stronniczo i bezsensu...

av

Wiedziałem że postawi na Błachowicza oby się nie przejechał na mistrzu świata ksw i polsatu.

av

@ass:
merytoryczna? w którym miejscu ? stawia na kolegów nie na umiejętności dlatego bezsensu.

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również