Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Kalindra Faria rywalką Karoliny Kowalkiewicz na KSW 30

kalindra-faria-rywalka-karoliny-kowalkiewicz-na-ksw-30

Gwiazda kobiecego MMA w Polsce Karolina Kowalkiewicz (6-0 MMA), w swoim piątym występie dla Federacji KSW, zmierzy się wysoko notowaną Brazylijką Kalindrą Farią (15-4-1 MMA). Pierwszy w Polsce pojedynek dwóch zawodniczek notowanych w najlepszej dziesiątce na świecie, będzie jedną z trzech głównych walk KSW 30, 21 lutego w Poznaniu.

Podopieczna legendarnego Jorge’a „Macaco” Patino to specjalistka od muay thai i brazylijskiego jiu jitsu. Faria w dwudziestu zawodowych występach może się pochwalić piętnastoma zwycięstwami, w tym dziesięcioma przed czasem.

28-latka z okolic Sao Paulo wygrała jedenaście ze swoich ostatnich walk, ulegając jedynie najlepszej w tej wadze na świecie Jessice Aguilar w wyrównanym pięciorundowym boju. Mistrzyni brazylijskiej organizacji MMA Super Heroes jest obecnie notowana na dziewiątym miejscu na świecie w limicie 52 kilogramów w prestiżowym zestawieniu Unified Women’s MMA Rankings.

Zajmująca według tej samej publikacji siódme miejsce na świecie Polka, po raz piąty wystąpi w KSW. Reprezentantka Gracie Barra Łódź w 2013 roku zdobyła pas Federacji, szybko poddając Martę Chojnoską na KSW 23. Następnie Kowalkiewicz wygrywała kolejną z Simoną Soukupovą, Jasminką Cive oraz ostatnio, walcząc w Stanach Zjednoczonych, znakomitą Japonkę Mizuki Inoue. Starcie z Farią będzie jej najtrudniejszym wyzwaniem w karierze.

Światowej klasy starcie kobiet Kowalkiewicz vs Faria poprzedzi dwa elektryzujące fanów pojedynki w męskiej kategorii półśredniej. Po paniach do okrągłej klatki KSW wejdą Rafał Moks (10-6 MMA) z Aslambekiem Saidovem (15-4 MMA) oraz w najważniejszym starciu lutowego wydarzenia poznański bohater Borys Mańkowski (16-5-1 MMA) w zestawieniu z Rosjaninem Mikhailem Tsarevem (29-4 MMA).

Oficjalna informacja KSW

Opublikowano: 2015-02-02

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również