Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Kamil Waluś: Alistair Overeem ma w wakacje walczyć z Dos Santosem

kamil-walus-alistair-overeem-ma-w-wakacje-walczyc-z-dos-santosem

Alistair Overeem (36-12 MMA, 1-1 UFC) z powodu urazu zrezygnował z walki z Juniorem Dos Santosem (15-2 MMA, 9-1 UFC) podczas majowej UFC 160. Trener Brazylijczyka zasugerował od razu, że to tylko wybieg, a za wszystkim stoją kłopoty dopingowe Holendra.

Natomiast sam Dos Santos - choć Dana White zaproponował wycofanie go z rozpiski gali w Las Vegas i przeniesienie walki z Overeemem na późniejszy termin - zażądał, by bez względu na wszystko zorganizować mu w zaplanowanym terminie, czyli 25 maja 2013, kolejną walkę. Szef UFC na to przystał i do boju z byłym mistrzem Ultimate Fighting Championship posłał Marka Hunta (9-7 MMA, 4-1 UFC). Junior stwierdził w związku z tym, że ten cały Alistair to jakiś żart, natomiast Hunt jest rzeczywiście  prawdziwym sportowcem.

Wydawać by się więc mogło, że wszystko to oznacza, iż boju Dos Santos vs. Overeeem w najbliższym czasie nie zobaczymy.

Tymczasem Kamil Waluś (3-1 MMA), który szykuje się do występu na KSW 22 i niedawno trenował z holenderskim wojownikiem, twierdzi iż "The Reem" niebawem znów rozpoczyna przygotowania do bitwy z "Cigano". Czyżby więc do walki z Huntem jednak miało nie dojść? A jeśli zostanie ona zorganizowana, to czy Dos Santos faktycznie będzie gotowy, by zmierzyć się już w wakacje z Holendrem?

Overeem nie ma żadnych wątpliwości i lada moment rozpoczyna przygotowania do tego pojedynku.

- Mamy cały czas kontakt, piszemy do siebie maile. Jestem zaproszony na drugi obóz przed walką z Juniorem Dos Santosem. Mam nadzieję, że pod koniec kwietnia lub na początku maja wrócę na Florydę, żeby ciężko trenować - wyjaśnił w rozmowie z portalem MMAnia.pl Kamil Waluś.

- O tym, że Alistair doznał kontuzji dowiedziałem się kilka dni przed tym, jak zostało to oficjalnie ogłoszone. Naciągnął mięsień czworogłowy uda, o ile dobrze pamiętam. To są trzy, cztery tygodnie przerwy, które wykluczyły go, rzecz jasna, z walki w maju. To nie są amatorskie zawody, tam trzeba być gotowym na dwieście procent. I dlatego będzie walczył w wakacje. Buduje znowu drużynę Ailstaira. Mam nadzieję, że wróci silniejszy - dodaje polski zawodnik MMA.

JAM

Opublikowano: 2013-03-14

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również