Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Karol Bedorf: Walka z "Różalem"? Dlaczego nie?

karol-bedorf-walka-z-rozalem-dlaczego-nie

Już 25 lutego w Płocku odbędzie się gala KSW 18, podczas której gladiatorzy sztuk walki skonfrontują swoje umiejętności w walce w ringu. Prezentujemy wywiad z Karolem „Coco” Bedorfem (6-2), który podczas kolejnej Konfrontacji Sztuk Walki stanie w ringu naprzeciw niepokonanego Davida „The Mayan Assassin” Olivia (6-0). Portalowi Boxingnews.pl zawodnik MMA odpowiedział o przygotowaniach do najbliższej walki, ocenił swojego rywala oraz wspomniał o planach pojawienia się na gali UFC.

Sebastian Żelisko: Jak przygotowania do walki z Davidem Olivią?

Karol Bedorf: Dużo trenuje z chłopakami w Poznaniu pod okiem Andrzeja Kościelskiego w klubie Ankos Zapasy Poznań. Mam tutaj dużo sparingpartnerów, szczególnie w swojej wadze ( jest ich ok. sześciu). Głównie koncentruje się tutaj na treningach, ale także ćwiczę pod okiem Bagiego. Trenerzy podjęli decyzję, żebym jechał do Poznania, a nie do Holandii, bo tam szlifowałbym tylko stójkę, a nie zapasy. Walczę z zapaśnikiem, więc nie było sensu jechać teraz do Holandii.

Olivia to zwycięzca turnieju KSW, którego na pewno doskonale znasz. Co według ciebie jest jego najmocniejszą stroną i na co musisz szczególnie uważać?

K.B: Nie mogę mu pozwolić na pozycję dominującą, żebym musiał się bronić z dołu. On jest dość nietypowy, swoimi umiejętnościami zaskoczył wiele osób podczas turnieju.

Olivia jest niepokonany (6-0), ty natomiast doświadczyłeś już goryczy porażki. Jest dla ciebie dodatkową motywacją fakt, że możesz być pierwszym, który pokona Amerykanina?

K.B: Będziemy o tym rozmawiać po walce, a nie przed. Nie myślę o tym w tych kategoriach. Mogę powiedzieć na ten temat więcej po walce, jak będziemy znać jej wynik. MMA to jest taki sport, którego nikt nie może przewidzieć, co się stanie podczas walki

Wielu kibiców uważa cię za czołowego zawodnika wagi ciężkiej w Polsce. Czy nie uważasz, że jak na poziom swoich umiejętności jesteś zbyt mało promowanym zawodnikiem?

K.B: Nie, jeżeli chodzi o promocje mojej osoby to uważam, że wszystko jest w porządku. Nie mam najmniejszych podstaw, aby twierdzić, że jest inaczej.

Jak wygląda Twój kontrakt z KSW? Na ile walk masz podpisany kontrakt?

K.B: Nie wiem czy mogę udzielać takich informacji, ponieważ są tam takie zapisy, których nie mogę ujawniać. Na pewno zobaczycie mnie kilka razy na galach KSW.

Ile walk planujesz stoczyć w tym roku?

K.B: Jak zdrowie pozwoli to chciałbym bić się na każdej gali i jeżeli będą propozycje od właścicieli KSW to będę występował jak najczęściej.

Oprócz występów w Polsce planujesz wystąpić zagranicą?

K.B: W tym roku nie, chyba, że trafi się jakaś dobra propozycja. Skupiam się na tym, co mam w ręku, a nie na tym, co krąży w kosmosie. Póki, co nie mam planów związanych ze startami za granicą, tylko w Polsce.

Myślisz, że masz szansę stanąć w klatce federacji UFC, czy raczej USA to jednak za wysokie progi?

K.B: Jest to możliwe jak najbardziej, tylko potrzebuje trochę czasu, muszę powalczyć. Dopiero, co wyszedłem z ciężkiej kontuzji dzięki życzliwości pewnych ludzi, których spotkałem na drodze swojego życia. Czas dać jedną, drugą, trzecią dobrą walkę i wtedy będziemy myśleć, co dalej. Jak wpłyną jakieś propozycje zza granicy to będziemy się zastanawiać.

Podczas gali w Płocku wydarzeniem wieczoru będzie starcie Różalski vs. Le Banner. Jak oceniasz szansę "Różala" w tej walce?

K.B: Obaj są świetnym sportowcami. Oczywiście jestem za Różalem, chciałbym, żeby wygrał. Jest to mój kolega z jednej „drużyny”. Za Le Bannerem przemawia jednak ogromne doświadczenie.

Czy jeśli Różalski wygra ten pojedynek to zgodziłbyś się stanąć naprzeciw niego w ringu?

K.B: Dlaczego nie? Wszystko jest do obgadania. Na razie nie padały takie pomysły, myślę, że polityka właścicieli KSW jest trochę inna.

Masz jakiś kontakt z Danielem Dowdą? Twój kolega z teamu ostatnio miał problemy z prawem, a w KSW nie specjalnie chcą go już promować. Myślisz, że jest w stanie wrócić jeszcze do czynnego sportu uprawiając go na najwyższym poziomie?

K.B: Daniel nie ma problemów z prawem. Jest świetnym człowiekiem. Staram się na tyle ile mogę mu pomagać. Uważam, że może wrócić i pokazać dużą klasę, jest naprawdę dobrym sportowcem.

Źródło: boxingnews.pl

Opublikowano: 2012-02-10

Komentarze

av

Bravo!! Tylko meski sport to sport!-Baszanowski

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również