Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Krzysztof Jotko chce walczyć z Uriahem Hallem w Nowym Jorku

krzysztof-jotko-chce-walczyc-z-uriahem-hallem-w-nowym-jorku

Nasz najlepszy, po mistrzyni Joannie Jędrzejczyk, reprezentant w UFC Krzysztof Jotko (18-1 MMA, 5-1 UFC) po efektownym zwycięstwie nad Tamdanem McCrorym i okresie zasłużonego wypoczynku, zaczyna już myśleć o następnym występie. Polak, który ostatnio przygotowuje się do swoich kolejnych startów w Tajlandii oraz w Stanach Zjednoczonych, wyznaczył sobie właśnie nowy cel.

"Dżotko" zdradził portalowi MMAnia.pl, że bardzo zależy mu na występie na UFC 205, która 12 listopada 2016 ma odbyć się w Madison Square Garden. Będzie to - przypomnijmy - powrót największej organizacji MMA na świecie do Nowego Jorku, w którym przez wiele lat jej widowiska (jak i innych federacji promujących wszechstylową walkę wręcz) były zakazane.

Czołowy, polski wojownik ma także pomysł na to, z kim mógłby zmierzyć się w NYC. To Uriah Hall (12-6 MMA, 5-4 UFC).

Bardzo chciałbym wystąpić podczas gali w Nowym Jorku - wyjaśnia portalowi MMAnia.pl Krzysztof Jotko. - I to właśnie w pojedynku z Uriahem Hallem. Kiedyś mieliśmy już walczyć, ale wtedy nic z tego nie wyszło, więc pora to naprawić. Mierzę teraz w najwyższe cele no i stąd ten pomysł. A dlaczego Nowy Jork? Bo to kapitalne miejsce, z kultową Madison Square Garden. Dla mnie byłby to zaszczyt, gdybym mógł tam wejść do klatki i zostać jednym z uczestników kolejnego, historycznego wydarzenia w dziejach UFC. No więc, Uriah: jeśli się nie boisz, to zatańczmy w Nowym Jorku. Przyszedł na Ciebie czas! - dodaje Polak.

Uriah Hall miał skrzyżować rękawicę w Jotką w czerwcu ubiegłego roku na UFC Fight Night 69 w Berlinie. "Primetime" został wyznaczony jako rywal dla Polaka w zastępstwie kontuzjowanego Dereka Brunsona.

Sam jednak ostatecznie także nie pojawił się w Niemczech z powodu kłopotów z dokumentami. Polski wojownik, który przed galą zjawił w stolicy Niemiec, by zrobić wagę i udowodnić swoją gotowość do wejścia do klatki, miał założoną nawet specjalnie wyszykowaną na tę okazję koszulkę, na której pojawiło się wezwanie do pomocy w poszukiwaniach zaginionego przeciwnika.

31-letni "Primetime", były karateka i kick-bokser, trafił do UFC z TUF 17. Wyróżnił się podczas tej rywalizacji nokautem, który zafundował Adamowi Celli. Hall posłał rywala na deski na 5 sekund przed końcem pierwszej rundy niesamowitym, obrotowym kopnięciem, które Dana White określił mianem najbardziej nieprawdopodobnego zakończenia przed czasem w historii The Ultimate Fighter.

W samej UFC Hall walczy w kratkę, jednak to wciąż niebywale groźny fachowiec od rywalizacji w stójce, o czym przekonał się znokautowany przez niego w 25. sekundzie Gegard Mousasi.

"Primetime", dodajmy, ma już wyznaczoną datę kolejnej konfrontacji. Hall został bowiem dodany do rozpiski UFC Fight Night 94, zaplanowanej na 17 września 2016 w Hidalgo w Teksasie. Jego przeciwnikiem ma być podczas tej imprezy wspomniany wcześniej Brunson (15-2 MMA, 6-1 UFC).

Krzysztof Jotko natomiast pozostaje niepokonany od maja 2014 roku. Po trzech kolejnych zwycięstwach na punkty, Polak w kapitalnym stylu rozstyrzgnął swoją ostatnią potyczkę z faworyzowanym Tamdanem McCrorym, którego efektownie posłał na deski już w 59. sekundzie boju.

I teraz chce zmierzyć się z Hallem, który w rankingu UFC  w wadze średniej klasyfikowany jest na bardzo wysokim, 9. miejscu. Po ewentualnym pokonaniu takiej jakości rywala Polak znacząco poprawiłby swoje, i tak niezłe, notowania w Ultimate Fighting Championship.

JAM

Opublikowano: 2016-08-08

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również