Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


KSW 21. Mamed Khalidov: mam teraz groźniejszego rywala

ksw-21-mamed-khalidov-mam-teraz-grozniejszego-rywala

Prezentujemy wywiad z najlepszym obecnie zawodnikiem MMA w Polsce Mamedem Khalidovem, który odlicza już dni do kolejnego występu podczas gali KSW. Tym razem Khalidov stanie w ringu naprzeciw mierzącego 198 cm Kendalla Grove'a. Mamed, w rozmowie z portalem BoxingNews.pl, ocenia swojego najbliższego rywala, opowiada o planach na przyszłość oraz zdradza czy lepiej czuje się jako aktor, czy też jako zawodnik MMA.

Jak idą przygotowania do kolejnej gali KSW?

Mamed Khalidov: Przygotowania już się praktycznie się zakończyły. Teraz czas na odpoczynek do samej gali.

Miałeś okazję trenować z Mateuszem Masternakiem. Podbite oko to sprawka sparingów z tym pięściarzem?

M.K: A skąd wiesz, że miałem oko podbite (śmiech)?

Z oficjalnego profilu KSW na facebooku…

M.K: Nie, to nie Mateusz mi podbił oko. Sparingi z nim były luźne tak z mojej strony jak i z jego.  Miały na celu to, żebyśmy razem z Aslanem wynieśli jak najwięcej z treningów z nim. Oko miałem podbite, ponieważ na treningu wchodząc w nogi rywala podbiłem kolano uderzając sam siebie prosto w twarz.

Oceń swojego najbliższego rywala? To będzie kilkuminutowa walka, czy kolejna szybka wygrana?

M.K: Nie wiadomo czy walka będzie krótka czy długa. Nie wiem, nie mam pojęcia. Miałem zawodnika, który miał 177cm wzrostu, a zmienili mi na zawodnika, który ma 198cm. Całkowicie inny zawodnik, inaczej walczy. Mieliśmy jakiś plan na Manhoefa. On jest bardzo groźny w stójce, a gorszy w parterze, a zmienili mi na zawodnika kompletnego, który jest dobry w parterze i ma dobre warunki fizyczne. Ciężko będzie… Zobaczymy.

Jakiś czas temu wiele mówiło się o twoim wyjeździe za ocean teraz wydaje się, że po kłopotach, jakie ma Strikeforce tobie i twoim promotorom ten pomysł całkowicie wypadł z planów. Jak to naprawdę wygląda z twojej perspektywy?

M.K: Teraz nie skupiajmy się na rozmowie na ten temat. Zacznę myśleć o tym po walce, jeżeli tą walkę oczywiście wygram, bo jak przegram to raczej za ocean nie pojadę. Czy tak, czy tak skupmy się teraz na tej walce, a po niej będę dalej drążył temat.

Jak bardzo zmieni się taktyka w związku ze zmianą Twojego rywala?

M.K: Będzie całkiem inna. Rywal jest innego wzrostu, inaczej pracuje w stójce. Porobimy trochę elementów taktycznych, a resztę będę musiał sam kombinować podczas walki.

Czy według Ciebie pojedynek z Grovem jest lepszy dla rozwoju Twojej kariery sportowej, niż pojedynek z Manhoefem?

M.K: Nie wiem, nie zastanawiałem się nad tym w ogóle. Nie miałem nawet czasu, aby się nad tym zastanowić.

Miałeś okazję zadebiutować w serialu. Gra aktorska to jest coś, w czym czujesz się równie dobrze jak w ringu?

M.K: Nie, bo w tym serialu nie było mi tak dobrze jak w ringu (śmiech). To był mój jednorazowy występ i miał miejsce podczas wakacji. To, do czego ja należę to jest sport, MMA, to kocham i to będę robił póki będę miał zdrowie.

Planujesz w okresie roztrenowania grać w serialach lub filmach?

M.K: A coś proponujesz? Masz coś dla mnie? (śmiech)

Nie mam…

M.K: Jak będziesz miał to daj znać. (śmiech)

KSW charakteryzuje to, że walki rozgrywane są w ringu. Czy podczas walk nie brakuje ci klatki, bo wydaje się, że podczas pojedynków w parterze liny często przeszkadzają zawodnikom?

M.K: 90% walk stoczyłem na ringu. Miałem może 3 czy 4 walki w klatce. Mi bardziej pasuje ring, a to z tego względu, że bardziej pasuje mi wizualnie i lepiej mi się pracuje w nim, niż w klatce.

Jeśli nie polecisz za ocean to, kto jest twoim zdaniem godnym dla ciebie rywalem. Wydaje się, że lista przeciwników, którzy są na podobnym do ciebie poziomie i mogą pojawić się na gali KSW powoli się kończą.

M.K: Nie mam pojęcia. Może któryś z fachowców mi doradzi, bo oni lepiej wiedzą.

Poza twoją walką kibiców podczas KSW 21 czeka kilka innych ciekawych pojedynków. Jak prezentują się Twoje typy na walki?

M.K: Nie typuję w ogóle. Tylko kibicuję. Nie typuję, ponieważ nie znam wyników, a to jest MMA, w którym wszystko się może zdarzyć.

Źródło: BoxingNews.pl

Opublikowano: 2012-11-26

Komentarze

av

Kiepściutki wywiad. No, ale spec Żelisko z Bn ma jakieś 16 lat więc nie ma co się dziwić. W końcu chłopak od razorka ....

av

mamed bedziesz miał ciezko

av

Wywiad faktycznie bez składu i ładu. ...

av

Redaktor bardzo sie skupił na roli mameda w serialu a kibiców to raczej nie interesuje. Może następnym razem skupcie się na mma bardziej a seriale zostawcie kropce TV.

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również