Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


KSW 22. Kevin Asplund: przyjechałem do Polski po zwycięstwo

ksw-22-kevin-asplund-przyjechalem-do-polski-po-zwyciestwo

Wyluzowany i pewny siebie - tak Kevin Asplund prezentował się i na ważeniu, i podczas otwartego treningu przed sobotnią KSW 22. Amerykanin jest przekonany, że pokona swego rywala, debiutującego na ringu KSW mistrza olimpijskiego, Pawła Nastulę.

- W Polsce jestem pierwszy raz i bardzo mi się tu podoba. Pogoda jest taka sama jak w Minnesocie, w której mieszkam. Tam również bywa zimno jak w Polsce - stwierdził Asplund.

Amerykanin już nie może się doczekać występu na KSW i przyznaje, że widział w internecie urywki gal organizowanych przez Federację KSW.

- Muszę powiedzieć, że robią niezłe show. Jestem dumny, że w sobotę i ja będę jego częścią. Mam nadzieję, że razem z Pawłem Natulą sprostamy oczekiwaniom kibiców i będę mógł tutaj wrócić - wyjaśnił.

Asplund oficjalnie stoczył 18 walk (15 wygrał, zaś 3 przegrał). Zazwyczaj mierzył się z rywalami, których na próżno szukać w czołówkach rankingów. Zapracował jednak na starcie z bardzo wymagającym Brettem Rogersem na gali Bellator. Ten pojedynek przegrał przez decyzję lekarza.

Amerykanin docenia klasę Nastuli, ale jednocześnie jest przekonany, że to on zwycięży.

- Oglądałem walki Pawła. Wyglądał imponująco. To jest geniusz judo i dlatego będę musiał utrzymać tę walkę w stójce. Trzeba będzie uważać, żeby nie dać mu się złapać, bo wtedy walka może się przenieść do parteru. Nie będę ukrywał, że chce prowadzić tę walkę w stójce - wyjaśnił.

- Oczywiście, że go pokonam. Mam ogromne serce do walki - większe nawet niż ja sam. Przyleciałem tutaj, żeby dać o sobie świadectwo. Chcę wrócić na KSW i dlatego muszę wygrać tę walkę. Poza tym doznałem dwóch porażek pod rząd, a to nie jest przyjemne. Dlatego też zrobię wszystko, żeby wrócić na zwycięską ścieżkę - zakończył.

TUTAJ nasza rozmowa z Pawłem Nastulą.

Źródło: Orange.pl

Opublikowano: 2013-03-15

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również