Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


KSW 24. Artur "Kornik" Sowiński rywalem Anzora Azhieva

ksw-24-artur-kornik-sowinski-rywalem-anzora-azhieva

Federacja KSW rozpoczęła zapełnianie karty walk KSW 24, która 28 września odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie. Na początek pełne zestawienie walki w kategorii piórkowej. W pojedynku, który na karcie walk widnieje jako drugi od końca, zmierzą się ze sobą Anzor Azhiev i Artur Sowiński.

Dla 22-letniego Czeczena będzie to czwarty pojedynek dla federacji KSW. Notowany jako numer jeden w rankingu wagi piórkowej Azhiev na zawodowym ringu jeszcze nie przegrał. Na galach KSW pokonywał kolejno Cengiza Danę, Paula Reeda i Pavla Svobodę.

Artur to solidny, doświadczony zawodnik. Walczył z Cengizem Daną i Paulem Reedem, podobnie jak Anzor. Jest przekrojowy, dynamiczny, potrafi być zaskakujący. Myślę, że będzie to pasjonujący pojedynek i widzowie zobaczą piękne MMA, świetny sportowy pojedynek, który będzie współgrał z mocną kartą walk nadchodzącej gali. To zestawienie będzie interesujące również dla ortodoksyjnych fanów tego sportu. Wszystkich serdecznie pozdrawiam w imieniu Anzora i do zobaczenia w Łodzi - powiedział menedżer i trener Azhieva, Piotr Jeleniewski.

Dla Artura Sowińskiego konfrontacja z Azhievem będzie siódmą walką dla federacji KSW i pierwszym pojedynkiem od pięciu lat w kategorii piórkowej.

Ostatni raz "Kornik" w wadze do 66kg walczył jeszcze za czasów amatorskich, czyli ok. pięć lat temu. Sowiński, podobnie jak jego najbliższy rywal, również miał okazję krzyżować rękawice z Daną i Reedem, i podobnie jak Czeczen z oboma rywalami wygrał. 

Anzor to dobry zawodnik, dynamiczny, z dobrymi zapasami. Jak każdy ma słabe strony o których mówić nie będę tylko pokaże je wszystkim 28 września. W tej chwili ważę 78 kilogramów i mam kilka kilogramów do zrzucenia, lecz dam radę, nie widzę innej opcji. Do walki przygotowywać się będę na pewno w Silesian Cage Club Katowice - mówi "Kornik".

Walka zapowiada się na prawdę ekscytująco. Na przeciw siebie stanie dwóch zawodników, których fani już dawno chcieli ze sobą skonfrontować. Kto wygra? Numer jeden rankingu wagi piórkowej Azhiev, czy schodzący kategorię niżej Sowiński? Dowiemy się już we wrześniu!

TUTAJ rozpiska KSW 24.

Źródło: KSW

Opublikowano: 2013-06-28

Komentarze

av

Mam nadzieje, że KSW 24 bedzie tak samo ciekawe jak 23 i zobaczymy walki na poziomie Khalidova. A tutaj możecie zobaczyć kawałek jego aktorskich umiejętności :)

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również