Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


KSW 26. Karol Bedorf: mam bezwzględny zakaz toczenia walk

ksw-26-karol-bedorf-mam-bezwzgledny-zakaz-toczenia-walk

Karol Bedorf (10-2 MMA), który wypadł z karty walk KSW 26 z powodu kontuzji (skręcenie kręgosłupa szyjnego), opublikował oficjalne oświadczenie w sprawie tego wydarzenia oraz skreślił kilka osobistych słów do fanów. Poniżej treść obu wiadomości oraz dokumentacja medyczna.

Szanowna Federacjo KSW,
Kochani Fani,

Z przykrością muszę poinformować, że podczas końcowych przygotowań do sobotniej walki doznałem kontuzji, która uniemożliwia mi wystąpienie w zaplanowanej konfrontacji. KSW 26 okazało się dla mnie zatem pechowe w dwójnasób; po pierwsze; Tim Sylvia odwołał swój występ, na który bardzo czekałem, również z powodu kontuzji; po drugie: chcąc wystąpić dla wielu fanów KSW nie będę mógł tego zrobić.

Kontuzja jakiej doznałem, wiąże się z bezwzględnym zakazem walk przez kolejne tygodnie oraz koniecznością rehabilitacji. Wierzę, że będąc pod opieką właściwych specjalistów moja kontuzja nie wpłynie ani na mój ogólny stan zdrowia, ani na kolejne planowane walki a tym bardziej kolejne zwycięstwa.

Ze swojej strony liczę na wyrozumiałość fanów KSW i ich zrozumienie, że kontuzje są częścią sportowej kariery i wynikają z determinacji jaką wszyscy w sobie mamy po to, żeby walki stały na najwyższym, mistrzowskim poziomie. Liczę na to, że fani nie tylko wykażą się zrozumieniem dla mnie jako Waszego wojownika, ale również dla Federacji KSW, która biorąc odpowiedzialność za zapewnienie najwyższej jakości walk, nie zawsze ma wpływ na to, co się może zadziać podczas przygotowań do treningów.     

Życzę wszystkim zawodnikom gali KSW 26 pięknych walk. Niezależnie od wyniku wszyscy jesteście Zwycięzcami. Kibicom życzę wielkich emocji i pamiętajcie o naszym poświęceniu dla Was. Mam nadzieję, że je doceniacie.

Z poważaniem
Karol Bedorf

Niedługo po ukazaniu się na oficjalnej stronie KSW tego oświadczenia, Karol Bedorf napisał jeszcze kilka słów do fanów na swoim facebookowym profilu:

Kochani Fani,

Niestety nie walczę w sobotę!

Od samego początku mojej przygody ze sportem kontuzje omijały mnie szerokim łukiem. Zawsze sparingpartnerzy pytali jak to możliwe ze nic mi nie jest... aż do teraz! Nie jesteście w stanie sobie wyobrazić ile poświecenia wkładam w to, żeby przygotować się do każdej walki, dzieje się tak ponieważ swoje starty traktuje wyjątkowo poważnie i zawsze wraz z całym sztabem ludzi pracujemy na to by dawać coraz lepsze walki.

Mówi się, że nieszczęścia chodzą parami i niestety musze przyznać że moja kontuzja właśnie to potwierdziła... Pierwsza pechowa sytuacja to wycofanie się z pojedynku mojego przeciwnika Tima Sylvii. Gdy się o tym dowiedziałem to wpadłem w furię! Było mi po ludzku żal, że gość, z którym zawsze się chciałem zmierzyć i wygrać nie będzie ze mną walczył.

Być może ta właśnie sytuacja doprowadziła do tego, że na praktycznie ostatnim mocnym treningu podczas walki zadaniowej doszło do drugiego nieszczęścia. Podczas feralnego treningu wraz ze swoim sparingpartnerem wpadłem w ścianę – doświadczając poważnego uderzenia w głowę. Diagnoza lekarska, otrzymana w szpitalu, jest jednoznaczna – zakaz walki, rehabilitacja oraz za 4 tygodnie kolejne badania. Jako zawodowy sportowiec wiem, że ze zdrowiem w takiej sytuacji się nie żartuje bo moja dyscyplina wymaga ode mnie sprawności przez kolejne lata. Mam przecież jeszcze trochę walk do wygrania.

Nie wiem co bardziej mnie boli jako zawodnika: porażka w walce czy zmarnowany czas. Stanę na stanowisku, że zmarnowany czas, ponieważ od samego początku zostałem zaprogramowany na piękną walkę z wielkim zawodnikiem, w momencie gdy się wycofał to była w pewnym sensie porażka. Jednak kontuzja, której się nabawiłem po prostu mi się trafiła i nic nie jestem w stanie z tym zrobić.

Życzę wszystkim zawodnikom gali KSW 26 pięknych walk.Niezależnie od wyniku wszyscy jesteście Zwycięzcami. Kibicom życzę wielkich emocji i pamiętajcie o naszym poświęceniu dla Was. Mam nadzieję, że je doceniacie.

Dziękuję moim trenerom za poświęcony czas:
Piotrowi Bagińskiemu, Andrzejowi Kościelskiemu, Łukaszowi Rajewskiemu, Krzysztofowi Krupeckiemu.

Dziękuję za wsparcie sponsorom:
Exped Poland, Voigt, Ghost Car, Timemaster, Pitbull West Coast, Makarony Czaniecki, Jagódka, COS Wałcz

Dziękuję mojej żonie Ewie, synkowi Borysowi, mojemu przyjacielowi Adrianowi Sas, i całej rodzinie za to... że jest.

Z wyrazami szacunku
Karol Bedorf

Opublikowano: 2014-03-19

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również