Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


KSW 27. Kontrowersyjny Maiquel Falcao rywalem Mameda Khalidova

ksw-27-kontrowersyjny-maiquel-falcao-rywalem-mameda-khalidova

Maiquel Jose Falcao Goncalves (32-5, 1 NC) będzie rywalem Mameda Khalidova (28-4-2 MMA) na gali KSW 27, która 17 maja 2014 odbędzie się w trójmiejskiej Ergo Arenie.

Brazylijski wojownik, który po raz ostatni walczył w lutym 2014 na Ukrainie, na Oplot Challenge 100 i wygrał przez poddanie z Dibirem Zagirovem (13-4 MMA), wcześniej doznał porażki na gali Bellator 88 z Alexandrem Schlemenko (49-7 MMA) w boju o wakujący tytuł tej organizacji w wadze średniej.

A potem zniknął z Bellatora, a konkretnie został wyrzucony z tej federacji. Wszystko przez poważny, pozasportowy wyczyn.

To za jego sprawą w lipcu ubiegłego roku inny wojownik Kaue Mena (7-0, 1 NC MMA) walczył o życie w związku z obrażeniami, jakich doznał w czasie bójki na stacji benzynowej. 

Prowodyrem ulicznej bójki był właśnie znany świetnie z występów w Bellatorze, mający za sobą zwycięską walkę na UFC 123 z Geraldem Harrisem, Maiquel Falcao. Do wydarzenia doszło w południowej Brazylii.

Z filmu nagranego przez kamery przemysłowe zainstalowane na stacji benzynowej wynikało, że Falcao wdał się w sprzeczkę z dwiema kobietami. Po wymianie uwag Falcao odepchnął jedną z nich. Z odsieczą zaczepianym przez Falcao kobietom pospieszyła grupa mężczyzn. Ci postanowili rozprawić się z Falcao, któremu w bójce chciał z kolei pomóc Mena, zawodnik wagi piórkowej z Renovacao Fight Team.

Wojownicy MMA trafili na bardzo agresywnych napastników. Rozwścieczeni mężczyźni walczyli nie tylko na gołe ręce - w ruch poszły również drewniane deski. Kaue Mena został od tyłu uderzony przez napastnika, a kiedy upadł na ziemię, atakujący bezlitośnie go kopali. Sportowiec trafił do szpitala w stanie śpiączki. Falcao wyszedł z bójki bez większych obrażeń.

Nie była to pierwsza scysja, w jakiej brał udział Falcao. W 2010 roku został on zatrzymany pod zarzutem napaści na byłą dziewczynę. W 2011 roku, gdy okazało się że ma na koncie podobny zarzut, UFC rozwiązała z nim kontrakt.

Falcao wraz z Meną zostali usunięci ze swego gymu Renovacao Fight Team, a najbliższy rywal Mameda - jak już wspomnieliśmy - wyleciał także z Bellatora.

Trzeba zresztą przyznać, że życiorys brazylijskiego wojownika mógłby spokojnie posłużyć za znakomity punkt wyjścia do napisania atrakcyjnego, pełnego emocji scenariusza filmowego, a może nawet długiej, brazylijskiej telenoweli.

"Big Rig" nie tylko bowiem przysparzał kłopotów, ale w listopadzie 2011 sam wpadł w bardzo poważne tarapaty. Właśnie wtedy Falcao miał atak serca. Z potężnym bólem w klatce piersiowej został przewieziony do szpitala. Od śmierci dzieliły go - jak stwierdzili lekarze - sekundy.

Byłem przetrenowany - wyjaśniał, gdy było już po wszystkim 33-letni wojownik. - Chciałem pokazać się z jak najlepszej strony podczas pierwszego pojedynku dla nowej organizacji, czyli dla Bellatora, więc pracowałem niezwykle intensywnie. Nie zadbałem wystarczająco o siebie. Do tego doszły różne, inne kłopoty. I stało się.

Falcao wie teraz o sobie więcej niż ktokolwiek inny, może poza menedżerem który był przy nim w chwili ataku serca oraz lekarza wystawiającego diagnozę. Falcao wrócił ponoć do sportu nie tylko po ty, by pokonywać kolejnych rywali, ale przede wszystkim w celu udowodnienia samemu sobie oraz wszystkim otaczającym go niedowiarkom, że w życiu można wyjść z najgorszej nawet opresji, jeśli tylko bardzo się tego pragnie.

Jak pokazują ostatnie przypadki z życia Brazylijczyka, umie on z równym powodzeniem z opresji wychodzić, jak i w nie wpadać.

Czy Falcao poradzi sobie teraz z kolejnym, sportowym wyzwaniem? Jak wypadnie w boju z Mamedem Khalidowem na KSW 27? O tym przekonamy się już w maju 2014. O ile, rzecz jasna, brazylijski zawodnik nie wpakuje się wcześniej w jakieś kolejne, poważne kłopoty.

JAM

Opublikowano: 2014-03-23

Komentarze

av

Kolejny ogórek dla Islamisty. Jak Bóg da.

av

Ogór to kolego Ty jesteś. Dobrze mowi Michal Materla: znaleźć teraz kogoś na poziomie Mameda to problem. Falcao jest dobrym wyborem i jesli niczego nie nawywija bedzie fajna walka

av

No będzie się działo.

av

dla mameda trzeba szukac zawodnikow w innych kategoriach wagowych . niech trochę zrzuca alba umowna waga. wreszcie ksw niech się zgodzi na walke tomkiem drwalem, ale nie na wyloncznosc bo on nie jest niewolnikiem . zrobić kontrakt tylko na dwie walki. bo musi być rewanż dla tego co przegra. ogladalnosc gwarantowana. ale ksw się boi , ze mamed je obie przegra i mit o wojowniku nie pokonanym pryśnie.

av

Emeryt rozrabiaka po zawale, GREAT!

av

Będzie ciekawie. Na jednej z wcześniejszych gal, nie pamiętam dokładnie na której miało dość do walki Mameda z Hectorem Lombardem, ale do tej walki nie doszło. To mogłaby być dobra walka.

av

Zapowiada sie kolejna krotka walka Mameda :D

av

kolejny "kaleka" dla Mameda... jak nie dziadek jakiś z UFC, to pradziadek, a jak nie pradziadek to jakiś inwalida, no zawałowca to brakowało.. pozostaje jeszcze ktoś bez ręki albo nogi na przeciwnika. Czemu nie np. Hector Lombard??

av

eh myślałem że po tylu walkach z emerytami z ufc dadzą w końcu mamedowi jakiegoś porządnego zawodnika np alexandra shlemenko albo lombarda a tu jak zwykle kolejny emeryt po zawale :(( już nawet niechce mi się patrzeć na tego mameda lepiej by stoczył walke rewanżową z teylorem

av

dobrze mówisz, Drwal by pokonał Mammeda...od dawna to mówię bo to jest najlepszy zawodnik mma w Polsce, a do tego bardzo inteligentny@drago:

av

to fajny przeciwnik , koleszka po zawale serca,, ktorego wywalili z innych federacji, w KSW miejsce dostal ... licze ze Mamed go posklada na szybko i juz go nie zobacze w KSW.

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również