Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Ladies Fight Night patronem żeńskich pojedynków na MMA Amator Cup

ladies-fight-night-patronem-zenskich-pojedynkow-na-mma-amator-cup

Już 11 lutego 2017, w Łęcznej, zadebiutuje organizacja MAC konfrontująca zawodników chcących zapewnić sobie miejsce w reprezentacji Polski na mistrzostwa świata czy Europy w amatorskim MMA. Ladies Fight Night objęła patronatem walki kobiet podczas MMA AMATOR CUP i tym samym rozpoczęła współpracę z ligą sportową. Najlepsze zawodniczki mają szansę na kontrakt i debiut zawodowy podczas gal LFN. To kolejny krok organizacji, która wyraźnie zaznacza swoje miejsce na rynku kobiecego MMA.

Podczas pierwszego wydarzenia w Łęcznej będziemy świadkami 14 pojedynków toczonych na amatorskich zasadach MMA na dystansie trzech trzyminutowych rund. Każdy pojedynek będzie oparty na zasadach Uni Fight Rules. W karcie walk gali w Łęcznej znalazły się trzy żeńskie pojedynki.

Magdalena Albrecht, reprezentantka klubu BJJ Pankration Włodawa, wychowanka Marcina Poźniaka, zmierzy się z mniej doświadczoną reprezentantką klubu Górnik Łęczna MMA, Izabelą Walczak, która choć od niedawna trenuje MMA, na swoim koncie ma już tytuł wicemistzyni Polski ALMMA. Będzie to starcie dwóch zawodniczek z lubelszczyzny w kategorii słomkowej do 52 kg.

W drugim pojedynku Aleksanda Rola, dwukrotna mistrzyni Polski ALMMA w kategori do 52 kg oraz posiadaczka mistrzowskiego pasa federacji AFC, zmierzy się z Natalią Matląg trenującą na co dzień w Szkole Walki Drwala, która będzie chciała podczas MAC 1 zrewanżować się rywalce za przegraną w Lublinie w ubiegłym roku.

W podwyższonym limicie kategorii koguciej do 65 kg Adrianna Stańkowska zmierzy się z Nikoliną Sokołowską. Adrianna jest zawodniczką trenującą na co dzień w klubie BJJ Pankration Włodawa, zaś Nikola trenuje w MMA TEAM EŁK.

Naszym celem od początku jest promocja kobiecego MMA, dlatego objęcie patronatem żeńskich pojedynków podczas MMA AMATOR CUP, gdzie występować będą najlepiej zapowiadające się polskie zawodniczki, to dla LFN naturalna droga. Cały czas poszukujemy młodych talentów i chcemy wspierać dziewczyny w rozwijaniu ich pasji a potem kariery zawodowej - mówi Łukasz Chmal, prezes organizacji Ladies Fight Night.

MAC to liga sportowa zrzeszająca zawodników amatorskiego MMA, sankcjonowana przez Polską Federację MMA (PFMMA). Podczas wydarzeń organizowanych przez MAC rywalizują tylko i wyłącznie amatorzy, chcący zdobyć doświadczenie przed karierą zawodową. Najlepsi zawodnicy walczą o miejsca w kadrze narodowej podczas Mistrzostw Świata w amatorkim MMA.

Ladies Fight Night jest pierwszą i jedyną w Europie żeńską organizacją sportów walki. Jak zapowiadają włodarze LFN zawodniczki, które najlepiej zaprezentują się podczas turniejów ligowych MAC i będą chciały rozpocząć karierę zawodową, mają otwartą drogę do współpracy z organizacją.

Oficjalna informacja LFN

Opublikowano: 2017-02-01

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również