Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Lorenz Larkin postanowił zamienić UFC na organizację Bellator

lorenz-larkin-postanowil-zamienic-ufc-na-organizacje-bellator

Jeden z wwyróżniających się wojowników MMA w wadze półśredniej na świecie Lorenz Larkin (18-5 MMA, 5-5 UFC) po długotrwałym okresie podejmowania decyzji i trwających sporo czasu zakulisowych negocjacjach, podjął ostatecznie decyzję o zamianie największej organizacji MMA na świecie na federację Bellator. Data debiutu Larkina w okrągłej klatce nie jest na razie znana.

Dla 30-letniego Amerykanina to drugi raz w karierze, gdy jego pracodawcą zostaje Scott Coker. Wcześniej obaj panowie spotkali się w nieistniejącej już organizacji Strikeforce, dla której Larkin stoczył pięć walk (jedna z nich zotała uznana za nieodbytą), w tym cztery zwycięskie (pokonał m.in. Robbie'ego Lawlera).

Po tym, jak federacja ta została przejęty przez firmę Zuffa, zarządzającą ówcześnie także UFC, w Ultimate Fighting Championship znalazł się także i "Monsoon". Początki Larkina w nowej firmie nie były łatwe. Na pięć bojów przegrał aż cztery i zawisło nad nim widmo eksmisji.

Ostatecznie jednak amerykański wojownik pozbierał się, wypełnił podpisany wcześniej kontrakt i po ubiegłorocznym sierpniowym zwycięstwie na UFC 202 nad Neilem Magny'ym postanowił zostać wolnym strzelcem.

Larkinowi nie spodobała się bowiem oferta przedłużenia kontraktu otrzymana od Ultimate Fighting Championship. Amerykanin długo przeciągał sprawę podpisania nowej umowy, czekał też na kolejne propozycje. Wybierał między UFC, Rizin FF i Bellatorem. I mimo że szefowie tej ostatniej jeszcze w styczniu tego roku oficjalnie ogłosili, iż nie są finalnie zainteresowani współpracą z Larkinem, dalej prowadzili z nim zakulisowe rozmowy.

Zakończone właśnie podpisaniem porozumienia.

Larkin - przypomnijmy - to kolejny w ostatnim czasie znany wojownik, który postanowił zmienić szefa i zastąpić Danę White'a Scottem Cokerem. Na podobny ruch zdecydowali się w minionych miesiącach także m.in. Ben Henderson i Rory MacDonald.

WOJ

Opublikowano: 2017-03-16

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również