Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Maciej Balawender - kandydat na gwiazdę Profesjonalnej Ligi MMA

maciej-balawender-kandydat-na-gwiazde-profesjonalnej-ligi-mma

Na ostatnim treningu Nastula & Okniński Team w Warszawie pojawiła się bardzo ciekawa postać. Wraz z reprezentantami mocnej, stołecznej ekipy swoje umiejętności szlifował także znany polski zapaśnik stylu wolnego Maciej Balawender (na zdjęciu drugi od prawej). 

Mierzący 181 cm i ważący ok. 90 kg Balawender ma za sobą starty w mistrzostwach świata i Europy, w karierze zdobywał również tytuły mistrza Polski. Swoją przygodę z zapasami rozpoczął jako nastolatek w Stali Rzeszów, by kontynuować ją w Grunwaldzie Poznań. 

27-letni Polak znany jest także w Niemczech, bowiem w czasie kariery prezentował swoje umiejętności walcząc m.in. w zapaśniczej Bundeslidze. Jego celem nadal pozostają najwyższe szczyty w ulubionej dyscyplinie - wciąż chciałby wystąpić na igrzyskach olimpijskich, do których jak dotąd  z różnych względów nie udało mu się zakwalifikować - jednak w przypadku, gdy znów umknie mu szansa zawalczenia na olimpijskich arenach, jest zdecydowany przenieść się do MMA.

Oglądałem go podczas treningu, gdy sparował z Wojtkiem Orłowskim czy Antkiem Chmielewskim. Prezentował się znakomicie. Ma ogromny potencjał, niszczy wzystkich naturalnością, charakterystycznymi "miękkimi" zapasami, którymi nad rywalami umieją dominować np. zawodnicy z Czeczenii. Kto wie, czy Maćka nie zobaczymy już niebawem na galach PLMMA - mówi trener Mirosław Okniński, który niedawno po raz kolejny w historii zdecydował się na ścisłą współpracę z Pawłem Nastulą.

TUBA

Opublikowano: 2015-12-28

Komentarze

av

Rambo najlepszy

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również