Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Mamed w sprawie zmanipulowanego filmu, który ukazał się w sieci

mamed-w-sprawie-zmanipulowanego-filmu-ktory-ukazal-sie-w-sieci

Mamed Khalidov zaprzeczył, jakoby śpiewał w ostatnich chwilach przed walką z Azizem Karaoglu pieśń, uchodzącą za nieoficjalny hymn Al Kaidy. Utwór, o którym mowa, towarzyszył wyjściu do klatki rywalowi reprezentanta Berkutu Arrachion Olsztyn. Mamed - jak sugerowano w opisie do pewnego filmu zamieszczonego na youtubie - sam także miał nucić tę melodię. To, jak zapewnia mistrz KSW w wadze średniej, nieprawda.

Oto oświadczenie Mameda w tej sprawie.

Mój głos ws. zmanipulowanego filmu, który ukazał w sieci:

Oświadczenie w sprawie zmanipulowanego nagrania i insynuacji dotyczących propagowania mowy nienawiści.

W odniesieniu do pojawiających się w mediach krzywdzących insynuacji i pomówień dotyczących przygotowań do mojej ostatniej walki, która odbyła się 27 maja 2016 r., pragnę z całą stanowczością zaprzeczyć jakobym w jakikolwiek sposób identyfikował się z przesłaniem pieśni towarzyszącej wejściu na ring Aziza Karaoglu. Nie akceptuję, co podkreślałem wielokrotnie, mowy nienawiści, podżegania do walki rasowej czy religijnej. Ani 27 maja tego roku, ani w żadnych innych okolicznościach nie propaguję kojarzonych z organizacjami terrorystycznymi utworów ani idei.

Film, który pojawił się w Internecie i stał się źródłem wielu krzywdzących dla mnie wypowiedzi i komentarzy jest zmanipulowany.

Wyjście do walki to czas na mobilizację, na ostatnią wymianę zdań z ludźmi z mojej ekipy. To czas na koncentrację i opanowanie nerwów. Kibice, którzy oglądają moje walki od lat, widzieli to wielokrotnie i doskonale o tym wiedzą. Również w poprzedni piątek przed walką koncentrowałem się dokładnie w ten sam sposób, w jaki robiłem to do tej pory.Przez wiele lat do kolejnych zwycięstw niósł mnie doping i brawa tysięcy polskich kibiców. Wierzę, że w przyszłości również będę mógł liczyć na Wasze wsparcie - bez niego moje sukcesy nie byłyby możliwe.

Zawsze otwarcie mówiłem, że jestem muzułmaninem. To po prostu religia, którą praktykuję. Dla mnie jest ona religią pokoju i szacunku wobec innych, choć zdaję sobie sprawę, że w gronie wyznających ją osób, tak jak wśród wiernych innych religii, zdarzają się również ludzie o niebezpiecznych i radykalnych poglądach. Zawsze byłem i będę przeciwnikiem wszelkiej maści radykalizmu religijnego. To się nigdy nie zmieni.

Mamed Khalidov

Opublikowano: 2016-06-03

Komentarze

av

komediant! Jak zmanipulowany? Przecież to prawda.

av

Mamed kończ waść, wstydu oszczedż

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również