Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Marcin Prachnio poczeka na walkę o mistrzostwo ONE Championship

marcin-prachnio-poczeka-na-walke-o-mistrzostwo-one-championship

Marcin Prachnio (12-2 MMA, 3-0 ONE) miał być drugim w historii Polakiem (po Michale Pasternaku), który stanie przed szansą wywalczenia tytułu największej azjatyckiej organizacji MMA, One Championship. Polak, z powodu choroby, nie zawalczy jednak 14 stycznia 2017 w Dżakarcie o mistrzowski pas kategorii średniej z obecnym czempionem Vitalym Bigdashem (8-0 MMA, 1-0 ONE).

Zamiast Polaka w klatce pojawi się Aung La N Sang (19-9, 1 NC MMA; 4-0 ONE), z którym w swoim ostatnim pojedynku w ONE Championship przegrał w październiku ubiegłego roku wspomniany wcześniej inny polski wojownik, Michał Pasternak.

Z przykrością muszę poinformować że z powodu infekcji bakteryjnej gronkowca nie będę mógł walczyć na gali One Championship w Dżakarcie. Jednak jestem pozytywnie nastawiony i zamierzam wrócić do oktagonu One Championship najszybciej jak to będzie możliwe i zdobędę mój pas. Osu - wyjaśnił na facebooku Marcin Prachnio.

Prachnio, wychowanek senseia Rafała Tomali z Mazowieckiego Klubu Karate Kyokushin, po raz ostatni walczył także w Dżakarcie. W sierpniu tego roku, już w połowie pierwszej rundy, 28-letni Polak potężnymi kolanami znokautował Jake'a Butlera.

Dla utytułowanego, polskiego karateki było to siódme zwycięstwo z rzędu w MMA i dziewiąte odniesione w karierze przez TKO lub KO, a także zarazem trzecia, kolejna wygrana potyczka na gali największej, azjatyckiej organizacji MMA. Polski wojownik pozostaje niepokonany od grudnia 2014 roku.

JAM

Opublikowano: 2017-01-03

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również