Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Martin Lewandowski: Matt Hamill w KSW? Nic jeszcze nie jest ustalone

martin-lewandowski-matt-hamill-w-ksw-nic-jeszcze-nie-jest-ustalone

Matt Hamill (11-5 MMA, 10-5 UFC), jeszcze niedawno jeden z czołowych zawodników kategorii półciężkiej w Ultimate Fighting Championship, zapowiedział na swoim facebookowym profilu, że latem zawalczy na gali KSW.

I tylko szkoda, że Amerykanin pospieszył się trochę z ogłoszeniem rozpoczęcia przygody z największą, europejską organizacją MMA.

Na razie za wcześnie mówić o jakichkolowiek ustaleniach kontraktowych. Rozmawiamy co prawda z menedżerem Hamilla, jednak do osiągnięcia porozumienia jeszcze daleka droga. Poinformowaliśmy ich, że do połowy roku mamy zamknięte fightcardy, a Hamill - jak widać - wydedukował sobie z tego, że w takim razie wystąpi u nas latem - tłumaczy portalowi MMAnia.pl, Martin Lewandowski, współwłaściel KSW.

Gdyby jednak udało się faktycznie ściągnąć "The Hammer" do Polski, byłoby to poważne wzmocnienie KSW.

Głuchoniemy Matt Hamill jest bowiem bardzo szanowanym wojownikiem, który jednak - przyznajmy - bił się ostatnio rzadko i w kratkę. Na UFC Fight Night 29, w październiku 2013, przegrał z Thiago Silvą. Wcześniej (we wrześniu 2012) Hamill pokonał Rogera Holetta, jednak zanim to się stało poległ w bojach z Quintonem Jacksonem (maj 2011) i Alexandrem Gustafssonem (sierpień 2011).

Warto zwrócić uwagę, że to nie byli byle jacy rywale, ale zawodnicy z najwyższej, "półciężkiej" półki.

No i dodajmy do tego sukcesy, jakie ma na koncie Hamill, a więc pokonanie m.in. Tito Ortiza, Keitha Jardine'a, Marka Munoza czy samego Jona Jonesa.

Co prawda ten ostatni triumf został osiągnięty przez "The Hammer" przypadkowo i bardzo szczęśliwie (dyskwalifikacja "Bonesa" za niedozwolone łokcie), nie zmienia to jednak faktu że w statystykach Hamill figuruje jako jedyny pogromca mistrza UFC w wadze półciężkiej.

Hamill, co także należy podkreślić, praktycznie całą karierę MMA spędził właśnie w UFC. Dlatego niedawna decyzja szefów tej organizacji o rozstaniu z Amerykaninem może budzić pewien niesmak.

Natomiast pomysł ściągnięcia Hamilla do KSW jest jak najbardziej godny pochwały.

WOJ

Opublikowano: 2014-03-10

Komentarze

av

Dawajcie go do ksw bedzie ciekawie

av

No i ponoć Mamed ma zmienić kategorie LH i walczyć o pas KSW w tej wadze więc nie widzę nikogo lepszego jak właśnie Matt Hamil

av

Dajcie mi znac kiedy odbędzie Gala KSW z Matt Hamill ???Podobno odbędzie w Krakowie lub Gdańsku.

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również