Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Matt Hughes nie jest już w śpiączce. Lekarze są zaskoczeni jego formą

matt-hughes-nie-jest-juz-w-spiaczce-lekarze-sa-zaskoczeni-jego-forma

Matt Hughes (45-9 MMA, 18-6 UFC), jedna z gwiazd Galerii Sław UFC, który w czerwcu tego roku miał ciężki wypadek drogowy, nie jest już w stanie śpiączki. Taką informację przekazał w rozmowie z Arielem Helwanim w programie "The MMA Hour" pierwszy w historii mistrz UFC w wadze półśredniej, i zarazem przyjaciel Hughesa, Pat Miletich (29-7-2 MMA, 8-2 UFC).

Przypomnijmy: ciężarówka, którą jechał Hughes, zderzyła się z rozpędzonym pociągiem. Ponoć - jak wynika ze wstępnych wyników śledztwa - 43-letni wojownik znalazł się w złym momencie i w złym czasie na nieoświetlonym oraz nieoznaczonym przejeździe, który na dodatek znajduje się na wzniesieniu. Hughes ponoć na nim utknął i gdy w pewnej chwili zorientował się co sie kroi, próbował opuścić auto drzwiami dla pasażera. To mu się jednak nie udało. Jak wyjaśnił Miletich pociąg jechał wtedy z prędkością ok. 80 km/h.

51-letni przyjaciel Hughesa, i tak jak on członek Galerii Sław UFC, podkreślił że na razie dostęp do byłego dwukrotnego czempiona Ultimate Fighting Championship ma tylko jego rodzina, jednak z tego co wie (i co wolno mu przekazać) lekarze są zaskoczeni wyjątkowo dobrym stanem zdrowia Matta.

Miletich podkreślił też, że wierzy iż - choć Hughesa czeka teraz długa i żmudna rehabilitacja - już niebawem jego przyjaciel odzyska pełnię sił.

Hughes, który przymierzał sie ostatnio do powrotu do MMA, oficjalnie zakończył karierę w 2013 roku. Amerykanin odszedł z UFC z rekordem 18-6 (tyle walk stoczył dla Ultimate Fighting Championship). Miał na koncie zwycięstwo nad Georgesem St-Pierre'em, siedem udanych obron tytułu i - łącznie - dwanaście pojedynków o mistrzowski pas największej organizacji MMA na świecie.

Hughes rządził i dzielił w wadze półśredniej Ultimate Fighting Championship akurat w momencie, gdy firma Zuffa przejmowała UFC. Po raz pierwszy mistrzowski pas wywalczył na UFC 34 i potem pięć razy z powodzeniem go bronił, aż wreszcie na UFC 46 odebrał mu go B.J. Penn. Hughes odzyskał trofeum podczas UFC 50, po poddaniu GSP, z którym potem przegrał na UFC 65.

Teraz toczy kolejny, bardzo ważny pojedynek - w szpitalu o życie. Mocno ściskają za niego kciuki żona Audra, dwie córki oraz synowie Matta i jego małżonki z wcześniejszych związków.

Pat Miletich m.in. o Hughesie:

Opublikowano: 2017-07-25

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również