Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


McGregor chce być podwójnym mistrzem i walczyć cztery razy w roku

mcgregor-chce-byc-podwojnym-mistrzem-i-walczyc-cztery-razy-w-roku

Nigdy jeszcze w historii nie zdarzyło się tak, by w UFC jedna osoba miała mistrzowskie pasy w dwóch kategoriach wagowych. Już niebawem może się to zmienić. Conor McGregor, o czym wiadomo, przymierza się do przenosin do wagi lekkiej. I zdobycia tytułu także w tej dywizji. Jak na razie, od 12 grudnia 2016 Irlandczyk, po pokonaniu Jose Aldo, jest czempionem kateogrii piórkowej. Teraz chce do kolekcji dołożyć drugie trofeum.

Szef największej organizacji MMA na świecie nie ma nic przeciwko temu.

Conor powiedział mi, że chciałby zdobyć pas w kategorii do 155 funtów i toczyć cztery walki w roku w obronie obu tytułów. Jeśli ktokolwiek jest w stanie zrobić coś podobnego, to właśnie on, ponieważ on zawsze robi to, co mówi. Dlatego jestem zainteresowany tym pomysłem - wyjaśnił Dana White w programie UFC Tonight.

White wytłumaczył też, że nie widzi przeszkód, by irlandzki wojownik - jako pierwszy w historii - dzierżył w Ultimate Fighting Championship dwa tytułu, a nie jeden.

Oczywiście, w każdym innym wypadku powiedziałbym: jeśli chcesz zmienić kateogrię wagową to wcześniej zrezygnuj z posiadanego tytułu w innej. Conor jednak zawsze dotrzymuje słowa i jest w stanie podołać podobnemu wyzwaniu, czyli być najlepszym w dwóch różnych dywizjach wagowych. On kocha walczyć i bardzo lubi pieniądze, więc jemu akurat jestem skłonny pozwolić na posiadanie dwóch mistrzowskich trofeów - dodał White.

Wszystko wskazuje więc na to, że już niebawem możemy być świadkami świetnie zapowiadającej się superwalki w wadze lekkiej Rafael dos Anjos vs. Conor McCregor.

JAM

Opublikowano: 2016-01-07

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również