Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


McGregor otrzymał w Kalifornii licencję na toczenie pięściarskich walk

mcgregor-otrzymal-w-kalifornii-licencje-na-toczenie-piesciarskich-walk

To w tym momencie nic nie znaczy, ale sytuacja zaczyna rozwijać się w coraz ciekawszym kierunku. Jeszcze do niedawna mistrz dwóch kategorii wagowych UFC (teraz pozbawiony ostatecznie pasa w wadze piórkowej), wciąż czempion kateogrii lekkiej Conor McGregor (21-3 MMA, 9-1 UFC) otrzymał właśnie od Sportowej Komisji Stanu Kalifornia licencję na toczenie pieściarskich pojedynków.

Po co mu ona? I skąd w ogóle ten temat? Ano stąd - przypomnijmy - że od dłuższego już czasu Irlandczyk oraz nieprzyzwoicie bogaty Floyd Mayweather jr - niepokonany w kolejnych 49 zawodowych potyczkach (26 KO) - mocno się słownie boksują, wygrażają sobie nawzajem oraz zapewniają, że są bardzo chętni do stoczenie "walki stulecia MMA vs. boks" na pieściarskich zasadach. I - przynajmniej oficjalnie, jak wynika z ostatnich działań McGregora - starają się zrobić wszystko, by utrzymać nas w przekonaniu, że faktycznie tak jest.

Przypominamy tylko. Kiedyś Conor stwierdził, że jakby co, to szybko zbije Floyda. Floyd to wyśmiał. Conor odpowiedział. Floyd się odgryzł. I tak sobie gadali, aż w końcu wyśmienity (bez dwóch zdań) pięściarz, często dyskredytujący MMA, formalnie zakończył karierę. Ale wciąż jest popularny. Więc spekulacje nadal trwają. Bo są cool, fajne i popularne.

A teraz, bo otrzymaniu przez McGregora pięściarskiego glejtu, nabierają dodatkowo zupełnie innego wymiaru. Nie zapominajmy jednak przy tym, że Ultimate Fighting Championship ma ważny kontrakt z irlandzkim wojownikiem i że bez zgody największej organizacji MMA na świecie mistrz wagi lekkiej nie może pozwolić sobie na żadne, pozaklatkowe fanaberie.

Pytany o całą sprawę szef UFC Dana White odmówił jakichkolwiek komentarzy.

JAM

Opublikowano: 2016-12-01

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również