Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Mirko "Cro Cop": nie brałem dopingu. Chciałem szybko wyleczyć ramię

mirko-cro-cop-nie-bralem-dopingu-chcialem-szybko-wyleczyc-ramie

Mirko Filipovic kilkadziesiąt godzin temu próbował uniknąć kłopotów z postawionymi mu właśnie zarzutami o stosowanie dopingu robiąc "ucieczkę do przodu": ogłosił zakończenie kariery, by nie spotkała go kara za branie niedozwolonych środków. Wybieg ten jednak się nie powiódł. I mimo odejścia z zawodowego sportu, Cro Cop został ogłoszony "przestępcą" oraz czasowo zdyskwalifikowany za używanie hormonu wzrostu.

Chorwat podsumował całą tę sprawę na Facebooku. A zrobił to tak:

Mam być pierwszym wojownikiem, który zostanie zawieszony za doping po przejściu na emeryturę. Być może chodzi o to, by szykany dotknęły kogoś znanego. Jak bowiem wszyscy wiecie UFC współpracuje z Amerykańską Agencją Antydopingową (USADA), która testuje teraz wszystkich zawodników.

Każdy z nas ma do wypełnienia ankiety, w których na bieżąco informuje gdzie akurat przebywa. Ja także uzupełniałem taki kwestionariusz, więc wiedzieli, gdzie przyjść i mnie sprawdzić.

Gdy zaczęły się moje kłopoty z ramieniem podstawowe metody, takie jak masaże i okładanie lodem, nie skutkowały. Więc zastosowałem leczenie osoczem krwi z dodatkowym wykorzystanie małego miksu hormonów wzrostu, aby moje ramię szybciej się goiło.

Hormony wzrostu są na liście substancji zakazanych. Wiedziałem o tym. Ale nie było innego sposobu, by ocalić moje ramię. Musiałem łączyć osocze krwi z hormonami. Jedyne skuteczne lekarstwo na podobną przydałość to oczywiście dłuższa przerwa i odpoczynek. Ale zdesperowany człowiek, który nie ma zbyt wiele czasu, próbuje wszystkiego.

Po 6 dniach od momentu użycia hormonu wzrostu i zastrzyków z osocza USADA wpadła do mnie na testy. Dałem im próbki krwi oraz moczu, a także natychmiast poinformowałem o wszystkim UFC. Wyjaśniłem również w jaki sposób prowadziłem kurację. Tłumaczyłem, że inne sposoby okazały się nieskuteczne.

A ja chciałem za wszelką cenę zawlaczyć. Wiedziałem, że jeśli po ośmiu miesiącach przerwy od poprzedniego pojedynku nie wejdę znów do klatki to będzie to dla mnie koniec. Nie mogłem pozwolić sobie na kolejne 5-6 miesięcy bez potyczki.

Najgorsze jest to, że nie mam nawet pewności co wykażą badania, bo nie ma jeszcze ich oficjalnych wyników. Zostałem ukarany za to, że lojalnie o wszystkim sam opowiedziałem. W normalnych okolicznościach po dziesięciu dniach od użycia przeze mnie drobnej dawki hormonu ramię byłoby wyleczone, a ja całkowicie "czysty" i gotowy do boju w Korei Płd. I nie byłoby sprawy. Chciałem osobiście udać się do USADA, przedstawić im swoje argumenty oraz zaproponować serię kolejnych testów. Wszystko jednak potoczyło się inaczej.

Podkreślam: nie zależało mi, by sztucznie poprawić swoje możliwości, nie brałem sterydów, ale takie są zasady. Wcześniej byłem pięciokrotnie sprawdzany przez UFC, ostatni raz po walce z Gonzagą, i za każdym razem przechodziłem testy.

A teraz chciałem tylko szybko się wyleczyć. Rezonans magnetyczny wykazał bowiem, że mam naderwane mięśnie oraz uszkodzone ścięgna. To zmusiło mnie do podjęcia takiej, a innej, decyzji co do rodzaju kuracji. A potem ostatecznie ogłosiłem zakończenie kariery.

Zawieszenie mnie nie ma już więc i tak wiekszego znaczenia, ale rozumiem UFC. Oni po prostu chcą się bronić przez zarzutami o tolerowanie dopingu. Ostatecznie wyjdzie więc na to, że brałem nielegalne substancje, a przecież to całkiem nie tak. Co się jednak stało, to się nie odstanie. Dzięki Bogu, że nie ma większych kłopotów.

Dodajmy jeszcze, że z powodu zamieszania z Cro Copem z karyty walk UFC Fight Night 79, 28 listopada 2015 w Seulu, wypadł także mający zmierzyć się z Mirko Anthony Hamilton (14-4 MMA, 2-2 UFC), który swój pojedynek stoczy na jednej z kolejnych gal Ultimate Fighting Championship.

JAM

Opublikowano: 2015-11-12

Komentarze

av

A czego się spodziewać po takim dziadku? Przecież nikt nie jest Robocopem.

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również