Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Mirosław Okniński: walki "Pudziana" są jakieś dziwne. WIDEO

miroslaw-okninski-walki-pudziana-sa-jakies-dziwne-wideo

Mirosław Okniński, były trener m.in. Mariusz Pudzianowskiego i Marcina Najmana, a obecnie rewelacyjnego Krzysztofa Jotki, będzie gościem najnowszego Fun raportu w Orange sport (premiera w piątek, 19 października 2012, o godz. 20.15). Reporter portalu Orange.pl, przy okazji nagrywania tego magazynu, porozmawiał z prekursorem MMA w Polsce m.in. o "Pudzianie", Jotce i Mamedzie.

Zobaczymy kiedyś Pana w ringu lub oktagonie?

Musiałabym dostać naprawdę super ofertę, żeby tak się stało. Jestem trenerem, a nie fighterem. Była jakaś tam akcja z „Hardkorowym Koksem”, ale na razie temat przycichł (śmiech).

Iskrzyło między wami przed i po jego walce z Marcinem Najmanem.

Gdy kogoś trenuję, to stoję za nim i go wspieram ze wszystkich sił. "Koksu" zaczął mnie obrażać… Ale nie zdradzajmy nic dalej, bo więcej na ten temat mówiłem w Fun raporcie. Wesoło było.

Po tym, jak zrezygnował Pan z trenowania Mariusza Pudzianowskiego, o czym też mówił Pan w Fun raporcie, pojawiły się plotki, że miałby Pan z nim walczyć.

Z Mariuszem to ja już się wiele razy biłem podczas treningów i nigdy z nim nie przegrałem. Nawet jak mi złamał nogę, to na niej stanąłem i oddałem mu drugą. Kończąc ten temat i odsyłając do Fun raportu, z „Koksem” będę się bił bardzo chętnie, a z Mariuszem nie chcę. Bić się ze swoim uczniem byłoby… niesympatyczne.

Pudzianowski to już jest fighter czy wciąż celebryta?

Nie wiem, te jego walki są dla mnie dziwne.

Dziwne w jakim sensie?

No, po prostu dziwne (śmiech).

KSW na siłę go promuje, robi z niego fightera, czy o co chodzi?

Akurat to, że go wypycha, to bardzo dobrze. „Pudzian” jest człowiekiem, który w Polsce MMA pociągnął do góry, jeśli chodzi o popularność. To on nakręcił taką „ememanię” (śmiech). Ale czy wszystkie podejmowane decyzje są takie, jakie być powinny? Daleki jestem od stwierdzenia, że tak.

Czyli ma za słabych rywali?

Proponuję raz jeszcze i na spokojnie obejrzeć wszystkie jego walki. Popatrzeć, jak to się odbywa. Bob Sapp stoi i przyjmuje ciosy (sędzia przerwał walkę w 1. rundzie – tb.). Grek (Christos Piliafas, sędzia przerwał walkę w 1. rundzie – tb.) się przewraca, Butterbean (Eric Esch, przegrał w 1. rundzie przez poddanie – tb.) to samo. Czy nie jest to dziwne?

Jego walki są ustawione?

Nie wiem. Nie chcę o tym rozmawiać.

Ostatnio pojawił się też Jacek Wiśniewski...

(śmiech) Ja organizuje profesjonalną ligę MMA. To dla młodych sportowców, żeby mogli budować swoje rekordy, ale też dla rozwoju tej dyscypliny. A KSW? Organizacja jest podzielona na dwa rodzaje walk: sportowe, czyli te z Mamedem Chalidowem, Jankiem Błachowiczem, Michałem Materlą oraz te cyrkowe, czyli z Kamilem Walusiem, „Pudzianem”, Wiśniewskim i kimś tam jeszcze… To show. Bo jak można puścić na galę kogoś, kto się nigdy nie bił? Każdy poważny zawodnik powinien przejść drogę od amatora do profesjonalisty.

W takim razie przejdźmy do profesjonalizmu. Mamed Chalidow będzie walczył USA, być może w organizacji Strikeforce. To dobry wybór?

Bardzo dobry! Choć najlepiej, gdyby trafił do UFC, bo to najwyższa półka. Ale Strikeforce też nie jest zła. Przede wszystkim będzie walczył w Stanach i jeśli coś wygra, albo chociaż pokaże się z dobrej strony, to w przyszłości może przejść do UFC. A stać go na to, bo skoro Tomasz Drwal mógł się tam bić, to Mamed tym bardziej. To są porównywalni zawodnicy. Poza tym plusem kontraktu ze Strikeforce jest możliwość walczenia na galach KSW.

W UFC prędzej może wylądować pański podopieczny, Krzysztof Jotko?

Jak Mamed nie może, to Jotko może (śmiech). Krzysiek ma dwanaście wygranych i zero porażek. Ostatnio, po zwycięstwie w Niemczech, dostaliśmy wiele różnych propozycji, też z USA, i robimy wszystko, żeby trafić do UFC.

Na KSW go nie zobaczymy?

A po co? Żeby go polska widownia zobaczyła? Niech tu się bije „Pudzian”. KSW jest super sprawą, jeśli chodzi o promocję MMA w naszym kraju, ale my mamy inne plany. Nas interesuje najwyższa półka sportowa na świecie, a nie promocja i świat celebrytów w Polsce.

Rozmawiał Tomasz Biliński (Orange.pl)

Premiera Fun raportu z Mirosławem Oknińskim dziś, 19 października 2012, o godzinie 20.15 w Orange sport.

TUTAJ, na stronie Orange.pl, będzie można na żywo oglądać Fun raport z Mirosławem Okniński.

Mirosław Okniński w Fun raporcie o rozstaniu z "Pudzianem" oraz o nienawiści:Opublikowano: 2012-10-19

Komentarze

av

Lubię Oknińskiego.Wali prosto z mostu

av

Gada dobrze, czasami trochę dołoży od siebie, ale ogólnie większość co gada to prawda, popieram go, że ksw to cyrk i że walki Pudzilli są dziwne, bo SĄ.

Ale dokłada troche np. jak to że pudzian mu noge złamał, a teraz mówi że z tą nogą nic poważnego nie było i że mógł go sklepać, nawychwalał pudziana że niewyobrażalna siła że łamie nogi i w ogóle, przestał go trenować i zmiana zdania od razu, słaby, dziwne walki daje i to on na siłe promowany daje taki cyrk KSW.

Jotko jak by dostał propozycję od KSW powinien ją przyjąć, bo jak na niego KSW to dobra firma.

av

pierdoli glupoty jak popapraniec pudzianowski teraz jak by go pierdolnal to by sie caly osmarkał jest dwulicowa szmata

av

ale co jak co pudzianowski w ostatniej walce bylo juz prawie dobrze ale musiał kilka młotkowych dać to wyglądało dziwnie a potem znów normalnie uderzał pudzian musi technike opanować i bedzie git

av

właśnie oglądam to sorry, ale gość troche kozaczy...... Ładnie tyłki obrabia. Koksu jak kosku, waidomu fighter żąden, ale od takiego Pudziana (też do kozaka mu daleko), to mysle ze spokojnie by dostał i moze wreszcie sie troche ogarnal. Fajnie, jak za mocna geba stoja tez mocne wyniki, bo w innym wypadku to tylko żałosne jest i nic wiecej.

av

to ze ksw ma sile promocji wiadomo od dawna, ale faktem jest ze jest to równoważne z poziomem sportowym- mi to nie przeszkadza , to normalne szczegolnie na początku dzialalnosci ksw 20 ufc to 152 oficjalne gale.... Bądzmy tez szczerzy panie mirku nie przeszkadzalo panu prowadzic swoich zawodnikow na galqach (MMAATACK) gdzie walczyli dziwni ludzie,niefajterzy i celebryci . trenowal tez pan pudziana na poczatku i najmana .. spokojnie na wszystko przyjdzie czas ....

av

taaa jotko w UFC... prędzej Najman coś wygra niż jotko trafi do ufc :D

Okniński jest dwulicowy, Najman to samo. Pieprzy że jotko nie musi być w KSW bo po co ale gdyby dostał oferte to odrazu by przyjął bez zawachania bo byleciał za swoim zawodnikiem z podkoszulką :D

Żal mi takich ludzi jak okniński i najman, ludzie urodzeni z ubytkiem w mózgu...

av

Ten mirek też jest jakiś dziwny nawet bardzo.

av

mirek jest spoko mówi to co mysli

av

Tutaj cały odcinek programu z Mirkiem:
[url]

av

ogladalem filmik niezly jest, najman jaki wesolek ale w ringu z burneika nie bylo mu do smiechu.Pozer i tyle

av

EL-korniszon znowu w akcji

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również