Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Mistrzostwa świata WKF - podsumowanie występów Polaków w MMA

mistrzostwa-swiata-wkf-podsumowanie-wystepow-polakow-w-mma

Zawsze doceniamy osiągnięcia polskich wojowników, którzy reprezentują Polskę na róznarakich, międzynarodowych imprezach. Dlatego z satysfakcją prezentujemy podsumowanie startu polskiej ekipy na niedawnych zawodach w Czechach. Autorem relacji jest Tomasz Knap:

W dniach 10-15.11.2014 odbyły się w Pradze Mistrzostwa Świata Federacji WKF. W zawodach tych startowali zawodnicy z całego świata m.in.: Iranu, Niemiec, Austrii, Australii, Rosji, Gruzji, Hiszpanii, Włoch, Irlandii, Francji, Węgier, RPA, Słowacji, Czech i Anglii.

Reprezentanci naszego kraju rywalizowali w kilku silnie obsadzonych konkurencjach, tj. w K1, Kickboxingu, Muay Thai oraz w MMA.

Jako osoba odpowiedzialna za selekcję reprezentantów do konkurencji MMA chciałbym w skrócie przedstawić nasze osiągnięcia na tym polu.

Nasz kraj, z wielkim powodzeniem, reprezentowali: Łukasz Góral 65 kg, Kamil Hirth 65 kg, Łukasz Ziółkowski 65 kg, Patryk Kościński 65 kg, Artur Drążek 70 kg, Grzegorz Szulakowski 70 kg, Patryk Rogóż 80 kg, Adrian Błeszyński 85 kg, Mikołaj Ziółko 90 kg, Jakub Słomka 115 k, oraz Weronika Zygmunt 55 kg.Zawody były świetną okazją do skonfrontowania w oktagonie umiejętności polskich zawodników na tle ich międzynarodowych konkurentów. Konfrontacja ta wypadła nad wyraz udanie, potwierdzając, że nad Wisłą mieszkają prawdziwi wojownicy.Po ciężkich, widowiskowych i efektywnych bojach wywalczyliśmy:

 • 5 złotych medali (Grzegorz Szulakowski 70 kg, Patryk Rogóż 80 kg, Adrian Błeszyński 85 kg, Jakub Słomka 115 kg, Weronika Zygmunt 55 kg)
 • 1 srebrny (Artur Drążek B 70 kg.)
 • 2 brązowe (Mikołaj Ziółko 90 kg, Łukasz Góral 65 kg.)

To z pewnością ogromny sukces zawodników i polskiego świata MMA. Wszystkim startującym serdecznie gratuluję, wszystkim też serdecznie dziękuję.P.S. W materiałach promujących mistrzostwa, i na ich oficjalnym plakacie, organizatorzy zamieścili flagi narodowe wielu krajów. O Polsce jednak zapomnieli. Jechaliśmy tam więc z nastawieniem, udowodnienia im, że popełnili błąd lekceważąc nasz kraj. Nie mam wątpliwości, że udało nam się tego dokonać i o występie Polaków długo nie zapomną.

Ze sportowym pozdrowieniem

Tomasz Knap

Poniżej foto podsumowanie mistrzostw:

Opublikowano: 2014-11-16

Komentarze

av

Zawodowi zawodnicy na mistrzostwach amatorów? To można tak?

av

Nie można. To zawody w psiej wolce. Nikt tych zawodów nie brał na poważnie. Niedługo szachiści albo siatkarze tez zorganizują mistrzostwa świata mam

av

To Rogóż olał walkę w Miliczu po to, żeby wystąpić na takich pseudo mistrzostwach? Nieźle.

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również