Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


MMA Attack 2. Piotrek Sobota będzie walczył pod polską flagą

mma-attack-2-piotrek-sobota-bedzie-walczyl-pod-polska-flaga

Mam dwa serca. Polskie i niemieckie – powiedział Piotrek Sobota podczas konferencji prasowej MMA Attack 2. Konferencja odbyła się 10 kwietnia w Chorzowskim Hotelu Arsenal Palace. Nieco mroczne, stylizowane militarno-industrialnie wnętrze doskonale pasowało do obrazów walk, pokazywanych na monitorach i nastroju przed wielkim sportowym widowiskiem.

Zwróciliśmy szczególną uwagę na dwie litery „t” w nazwisku zawodnika. To drugie „t” przybyło, gdy Piotrek wraz z rodzicami wyjechał do Niemiec. Miał wtedy kilka lat i tak naprawdę nie widział dokąd i po co jedzie. To, że ma Polskie serce, udowadnia doskonale mówiąc po polsku. Często trenuje w Szczecinie i startuje w barwach szczecińskiego Berserkers Team.

Pierwsze nauki boksu pobierał w Polsce, od dziadka, w przydomowym ogródku. Dziadek w młodości trenował boks. Później, już w Niemczech zajął się najpierw judo, a później taekwondo i kick-boxingiem.

Z takim przygotowaniem spróbował sił w mieszanych sztukach walki. Pierwszy pojedynek MMA stoczył w 2004 roku, następne w 2005 i 2006. Jednak, jak sam twierdzi, swoją „prawdziwą” przygodę z MMA zaczął w 2008 roku.

Ma już w swoim rekordzie walki na dystansie trzech rund, więc podobne wyzwanie podczas kwietniowego MMA Attack 2 nie będzie mu obce.

Piotrek zajmuje się tylko i wyłącznie mixed martial arts. Po pierwsze jako zawodnik, po drugie prowadzi własny klub i przygotowuje innych sportowców.

Z racji wykształcenia ma wiele wspólnych tematów z innym zawodnikiem z MMA Attack, czyli Piotrem Strusem. Oczywiście chodzi o informatykę!

Gdy ma ochotę na odpoczynek od MMA, wybiera snowboard, lub rekreacyjnie hokej na lodzie. Jest od kilku lat związany z jedną dziewczyną, ale o dzieciach jeszcze nie chce rozmawiać.

- Hej! Mam dopiero dwadzieścia pięć lat! – powiedział pytany o prywatne plany. A komu kibicuje? Oczywiście Borussii Dortmund.

Zdaniem Piotrka Soboty zawodnicy MMA mają lepiej w Polsce niż w Niemczech. Przede wszystkim ze względu na to, że MMA nie może być tam pokazywane w telewizji, a to przekłada się od razu na mniejsze honoraria za walki.

Peter Sobotta, czyli „nasz” Piotrek docenia klasę swojego przeciwnika, z którym przyjdzie mu się zmierzyć na MMA Attack 2.

– Juan Suarez ma, oczywiście, rewelacyjny bilans, choć ostatnio przegrał. Jaką taktykę podejmę? Suarez jest dobry, ale nie jest niebezpieczny w stójce. Będę się starał boksować w pierwszej rundzie, ale celem będzie poddanie go w parterze.

Źródło: mma-attack.net

Opublikowano: 2012-04-12

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również