Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Nastula Cup 1/PLMMA. Mara Romero Borella rywalką Izabeli Badurek

nastula-cup-1-plmma-mara-romero-borella-rywalka-izabeli-badurek

Mara Romero "Kunoichici" Borella ma być przeciwniczką Izabeli Badurek podczas Nastula Cup/PLMMA, zaplanowanej na 28 maja 2016 w Łomiankach. Gala ta - przypomnijmy - będzie składała się z pojedynków toczonych na zasadach legendarnej organizacji PRIDE.

29-letnia Włoszka - jak zapewnia Mirosław Okniński, który wraz z Pawłem Nastulą współorganizuje całe przedsięwzięcie - zaakceptowała zaproponowane jej warunki, przyjęła też do wiadomości fakt, iż pojedynki podczas majowego widowiska będą bliższe japoński niż amerykańskiej formule MMA.

Borella, posiadaczka czarnego pasa w judo, swoja przygodę z zawodowym MMA rozpoczęła całkiem niedawno, bo w marcu 2014 roku. Od tamtej pory stoczyła 13 (wedle tapology.com) lub 9 (jak chce sherdog.com) profesjonalnych bojów w formule wszechstylowej walki wręcz.

Większość z nich (9 lub 5, zależy od źródła) wygrała. Biła się dotąd nie tylko we Włoszech, ale także na Ukrainie, w Szwajcarii czy nawet - w październiku ubiegłego roku - w Chinach.

Swój ostatni pojedynek Borella wygrała w minioną sobotę, 13 lutego 2016, w chwilę przed napisaniem tego tekstu. W Finlandii, na Cage 34, "Kunoichici" pokonała niejednogłośną decyzją sędziów fińską wojowniczkę Suvi Salmimies (3-3-1 MMA), z którą - przypomnijmy - już dwukrotnie w historii, bez powodzenia, próbowano zestawić Izabelę Badurek.

Reprezentantka Nastula & Okniński Team szykuje się teraz do powrotu do klatki po nieudanej, pierwszej, przygodzie z UFC i porażce z Aleksandrą Albu (2-0 MMA, 1-0 UFC) ma UFC Fight Night 64 w kwietniu ubiegłego roku w Krakowie.

Polka ma zawalczyć już 27 lutego 2016 w Łobzie, podczas PLMMA 63/AFC 8 z Isabelle Pare (5-3 MMA).

A potem - jak wynika z zapowiedzi organizatorów i o ile nie nie zaistnieją, rzecz jasna, nieprzewidziane okoliczności - zobaczymy ją na Nastula Cup 1/PLMMA w Łomiankach, w boju z Borellą.

TUBA

Opublikowano: 2016-02-14

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również