Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Nick Diaz zdyskwalifikowany nie na pięć lat, a na półtora roku?

nick-diaz-zdyskwalifikowany-nie-na-piec-lat-a-na-poltora-roku

Nick Diaz, najbardziej znana "ofiara" nowych zasad walki z dopingiem w amerykańskim sporcie, a w MMA w szczególności, najprawdopodobniej będzie mógł powrócić do klatki wcześniej niż mu to pierwotnie wyznaczono. Przypomnijmy, że 32-letni Amerykanin został niedawno ukarany pięcioletnim zawieszeniem za używanie marihuany przed bojem z Andersonem Silvą na UFC 183.

Teraz, jak poinformowano w programie UFC Tonight, kara ta - po fali krytyki, jaka spadła na Sportową Komisje Stanu Nevada za wydanie wyroku tak nieadekwatnego do popełnionego "przestępstwa" oraz po zebraniu przez fanów 100 tys. popdpisów pod petycją, która trafiła do Białego Domu - zostanie prawdopodobnie zmniejszona do 18 miesięcy.

Przypomnijmy, że były mistrz organizacji Strikeforce w wadze półśredniej został potraktowany tak bezceremonialnie z powodu trzeciego w życiu udowodnionego używania marihuany.

Najpierw przyłapano go na podobnym występku w 2006 roku, po boju z Takanorim Gomim na PRIDE 33, a potem  w 2012 roku, po UFC 143 i walce z Carlosem Conditem.

Po walce na UFC 183 kara, choć dużo mniejsza, spotkała także Andersona Silvę (33-6, 1 NC MMA; 16-2, 1 NC UFC). Były mistrz UFC w wadze średniej został zdyskwalifikowany na rok i ukarany grzywną w wysokości 380 tys. dolarów za stosowanie sterydów.

Diaz, choć kara nałożona na niego po pojedynku z Silvą może zostać mu ostatecznie mocno zredukowana (z pięciu lat na półtora roku), wciąż uważa że i tak jest za wysoka.

Biorąc pod uwagę fakt, że zawieszenie Amerykanina oficjalnie rozpoczeło się 31 stycznia 2015, ponownie będzi on mógł pojawić się w Oktagonie 31 lipca 2016.

JAM

Opublikowano: 2015-11-05

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również