Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Nieoficjalnie: Anderson Silva vs. Georges St-Pierre na UFC 206

nieoficjalnie-anderson-silva-vs-georges-st-pierre-na-ufc-206

To byłby prawdziwy hit i świetna walka idealnie pasująca do już teraz bardzo atrakcyjnie zapowiadającej się gali. Jak bowiem podali amerykańscy dziennikarze, zajmujący się MMA, podczas UFC 206, która odbędzie się 10 grudnia 2016 w Toronto, mamy ponoć być śwaidkami boju Georgesa St-Pierre'a (25-2 MMA, 20-2 UFC) z Andersonem Silvą (33-8, 1 NC MMA; 16-4, 1 NC UFC). Będzie to najważniejszy pojedynek kanadyjskiego widowiska.

St-Pierre powróciłby w ten sposób do klatki w swoim rodzinnym kraju, po trzyletnim rozbracie z mieszanymi sztukami walki, do którego doszło w dość nieoczekiwanych i kontrowersyjnych okolicznościach. Były czempion UFC w wadze średniej, przez wielu uważany za najlepszego zawodnika MMA wszech czasów, powiedział jakiś czas że główną przyczyną porzucenia przez niego MMA i udania się na bardzo długi urlop był sposób, w jaki został potraktowany przez UFC i Danę White'a po mistrzowskim pojedynku z Johnym Hendricksem w 2013 roku (TUTAJ szczegóły).

Po okresie "zamknięcia się w sobie" i porzucenia jakichkolwiek treningów Kanadyjczyk jakiś czas temu powrócił na mate, by w połowie tego roku ogłosić, że jest gotów stoczyć swój kolejny pojedynek. Bardzo prawdopodobne więc, że dojdzie do niego właśnie 10 grudnia. A rywalem kanadyjskiego wojownika będzie inny były mistrz, Anderson Silva.

Brazylijczyka oglądaliśmy po raz ostatni w akcji 9 lipca 2016, podczas UFC 200. "Pająk" podjął w wakacje błyskawiczna decyzje i zgodził się na pojedynek z cięższym rywalem w nie swojej kategorii wagowej, dzięki czemu uratował Cormierowi możliwość pojawienia się na hiatorycznej gali, a Ultimate Fighting Championship, po dopingowej wadce Joan Jonesa, niedoszłego rywala Cormiera, przyzwoita sprzedaż gali w systemie pay-per-view.

Co prawda Silva narzeka ostatnio, że za ten heroiczny gest nikt z UFC mu dotąd nie podziękował, jednak "biznes jest biznes" i nie ma co sie długo bzdyczyć w sytuacji, gdy trafia sie taka okazja, jak możliwość stoczenia potyczki z GSP.

A wracając jeszcze do UFC 200. Dla "Spidera" występ w Las Vegas był niespodziewanym powrotem do Oktagonu po okresie odbywania kary za stosowanie dopingu oraz po pojedynku, który śmiało można uznać za jeden z najbardziej kontrowersyjnych w historii UFC.

Doszło do niego - przypomnijmy - na UFC Fight Night 84 w Londynie. To co wydarzyło się pod koniec trzeciej rundy potyczki Silvy z Michaelem Bispingiem do tej pory budzi gorące spory i dyskusje.

Po kolei jednak. Tuż przed końcem wspomnianego starcia Bisping wypluł ochraniacz na zęby. Ponieważ po wcześniejszych akcjach Brazylijczyka "The Count" był w poważnych tarapatach, zdarzenie to nie powinno specjalnie dziwić. Tyle, że stojąc przy siatce Anglik postanowił w pewnym momencie zwrócić uwagę Herba Deana na ten fakt.

Wykorzystał to Silva i potężnym kolanem powalił Bispinga na ziemię. Po czym "Pająk" rozpoczął świętowanie. Uznał bowiem, że jest po wszystkim i że jego rywal został znokautowany.

Tymczasem wcale tak się nie stało. Dean nie ogłosił zakończenia boju. Niedowierzający temu, co się dzieje "Spider", siedząc już okrakiem na klatce i wykonując gesty zwycięstwa, zaczął bezradnie rozkładać ręce.

Decyzja sędziego była jednak jednoznaczna: walczymy dalej!

Co oznaczało dla Silvy konieczność dalszego toczenia walki. Walki - dodajmy - w której, choć mocno porozbijał Bispinga, wcale nie był zdecydowanie lepszy. Sędziowie ostatecznie i jednogłośnie orzekli, że w tym boju lepszy był Anglik.

Tuż po tym wydarzeniu "Pająk" nazwał londyńską przygodę wielkim skandalem oraz dopytywał sie na portalach społecznościowych, czy jemu - aby wygrać przed czasem - potrzebne jest zaświadczenie o zabiciu przeciwnika.

Tak czy inaczej były mistrz wagi półśredniej nie odniósł (oficjalnie) zwycięstwa od lipca 2013. Czy ewentualnie pokona GSP? Nie ma co ukrywać, bardzo chętnie zobaczylibyśmy ten pojedynek.

JAM

Opublikowano: 2016-10-08

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również