Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


NIEOFICJALNIE: Emelianenko vs. Kosaka 3 na Rizin FF. WIDEO

nieoficjalnie-emelianenko-vs-kosaka-3-na-rizin-ff-wideo

Potężny news został dziś ogłoszony w AXS TV, w programie "Inside MMA". Jeden z prowadzących program, były wyśmienity wojownik Bas Rutten, wyjawił że przeciwnikiem Fedora Emelianenki w pierwszym boju Rosjanina po trzyletniej nieobecności w ringu ma być ponoć Tsuyoshija Kosaka (lub jak kto woli Kohsaka).

Obaj panowie, którzy mają zmierzyć się podczas jednej z dwóch inauguracyjnych gal założonej przez byłego szefa PRIDE Nobuyukiego Sakakibarę Rizin Fighting Federation, walczyli ze sobą już dwukrotnie.

W pierwszym boju, w grudniu 2000 roku, wygrał Japończyk. "Ostatni car", już w 17 sekundzie, został trafiony niedozwolonym łokciem po którym nad jego okiem pojawiło się mocne rozcięcie. Lekarz przerwał ostatecznie tę konfrontację (patrz wideo poniżej),  po czym ogłoszono zwycięstwo japońskiego wojownika. Była to pierwsza w historii porażka Emelianenki w MMA.

Podczas drugiej potyczki, na PRIDE - Bushido 6, w kwietniu 2005, znów o zakończeniu zadecydował doktor. Tyle że pojedynek trwał łącznie 10 minut, czyli cała pierwszą rundę, po której to zdemolowany i obolały Japończyk nie był zdolny do dalszej walki.

Gdyby faktycznie w grudniu doszło do trzeciej w historii bitwy Fedora i Kosaki, w Japonii byłoby to bezwględnie wydarzenie roku, o ile nie dzięsięciolecia, w MMA.

45-letni Kosaka, choć nie walczył zawodowo od 2006 roku, jest tam wciąż uznawany za jedną z największych gwiazd w historii mieszanych sztuk walki. Jego zapowiadany wcześniej powrót do ringu na Rizin FF w Japonii już teraz budzi ogromne emocje.

A gdyby jeszcze jego rywalem faktycznie był Emelianenko...

Wideo z newsem o rywalu Fedora na Rizin FF:

Pierwsza walka Fedor vs. Kosaka:

Druga walka Fedor vs. Kosaka:

Opublikowano: 2015-11-07

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również