Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Nurmagomedov zaproponował Fergusonowi 200 tysięcy za walkę

nurmagomedov-zaproponowal-fergusonowi-200-tysiecy-za-walke

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że Khabib Nurmagomedov doczeka się wreszcie pojedynku o mistrzowski pas. Tymczasowy co prawda, ale jednak. 28-letni Dagestańczyk miał zawalczyć 4 marca 2017 na UFC 209 z Tonym Fergusonem. Zwycięzca tej potyczki wydawał się murowanym kandydatem do skrzyżowania rękawic z "właściwym" czempionem Conorem McGregorem, który myśli teraz przede wszystkim nie o kolejnych potyczkach, a o zbliżającym się terminie narodzin pierwszego dziecka. Wedle Dany White Irlandczyk będzie więc pauzował przez co najmniej 10 miesięcy, ale to tylko taka dygresja.

Wracając zaś do Nurmagomedova i Fergusona. Być może plan doprowadzenia do ich potyczki zostanie niebawem zrealizowany, jednak na razie pojawiła się dość poważna przeszkoda, by sprawa został załatwiona po myśli obu zawodników. A w zasadzie jednego - Fergusona.

Amerykanin bowiem, jak wyjaśnił szef Ultimate Fighting Championship, chciałby zarobić za najbliższą walkę z Dagestańczykiem tyle samo co rywal. A, jak wytłumaczył White, jest to niemożliwe.

Nurmagomedov zareagował na te wieści w typowy dla siebie spsób. Zaproponował Fergusonowi, że sam zapłaci mu 200 tysięcy dolarów, byle tylko ten zgodził się na wspólny występ.

Nie da się ukryć, że to konkretna oferta, jednak ostatecznie o wszystkim i tak decyduje White. A on, jak już wspomnieliśmy, na razie nie widzi szans by obaj panowie stoczyli bój na UFC 209.

Nurmagomedov (24-0 MMA, 8-0 UFC) i Ferguson (22-3 MMA) - przypomnijmy - mieli już raz zaplanowany pojedynek: na finałową galę TUF 22 w grudniu 2015. Z powodu kontuzji reprezentującego Rosję wojownika ostatecznie jednak do niego nie doszło.

Prześladowany przez różnorakie urazy, niepokonany w MMA Nurmagomedov miał niedawno dwuletnią przerwę w występach i ostatecznie powrócił do klatki w kwietniu tego roku, by pokonać przed czasem Darrella Horchera. Swój kolejny bój  "Orzeł" z Machaczkały stoczył siedem miesięcy później. Tym razem Nurmagomedovowi nie sprostał Michael Johnson.

Natomiast Tony Ferguson przegrał po raz ostatni w 2012 roku, właśnie ze wspomnianym, pokonanym przez Rosjanina, Johnsonem. Od czasu tamtej porażki 32-letni Amerykanin wygrał 9 pojedynków z rzędów, m.in. z Gleisonem Tibau, Danny'm Castillo, Abelem Trujillo, Edsonem Barbozą, Joshem Thomsonem czy - to jak dotąd najcenniejszy triumf Fergusona w karierze - z Rafaelem Dos Anjosem.

WOJ

Opublikowano: 2017-01-02

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również