Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Obóz PLMMA, czyli praktyczne zastosowanie idei Poland: Top Team

oboz-plmma-czyli-praktyczne-zastosowanie-idei-poland-top-team

Idea Poland: Top Team przybiera coraz realniejsze kształty. Jej praktyczne zastosowanie, w pełnym wymiarze, mogliśmy poznać podczas trzeciego dnia obozu PLMMA, który w czwartek 20 lutego 2014 zakończy się na warszawskiej AWF.

W środę, na sparingi z uczestnikami zajęć, przybyli reprezentanci Nastula Team, z Piotrem Strusem i Arkadiuszem Jędraczką na czele. Oprócz nich byli, rzecz jasna, trener Łukasz Jurkowski oraz Jan Błachowicz, który dochodzi do siebie po operacji kolana.

Jak wyglądał ten trening - podkreślamy, trening, zwykłe sparingi - w którym uczestniczyli także m.in. dwaj nasi reprezentanci w UFC Piotr Hallmann oraz Krzysztof Jotko, a także Michał Gutowski, Kamil Łebkowski, Adam Okniński, Michał Pasternak i Marian Ziółkowski, będzie się można niebawem przekonać, oglądając skrót najciekawszych wydarzeń z trzeciego dnia obozu PLMMA w Warszawie.

Już teraz można jednak, dość ostrożnie, powiedzieć że idea ma szansę przebić się do szerokiego grona osób związanych z naszym MMA.

Tym bardziej, że do Poland: Top Team swój akces zgłosiły ostatnio Viet Vo Dao Fight Club z Bydgoszczy, prowadzony przez Donalda Smokowskiego (teraz klub ten stawia mocno na BJJ), Rajewski Team z Płocka i Tajfun Legionowo (Łukasz Bieńkowski, zawodnik tego klubu, świetnie znany z gal Profesjonalnej Ligi, także uczestniczy w warszawskim obozie PLMMA).

Przy takim podejściu do tematu nikt nie traci swojej tożsamości, a trafiając pod banderę PTT zyskuje możliwość trenowania i sprawdzenia się z wojownikami z całej Polski - zauważa Mirosław Okniński, którego Okniński Team także jest włączony w projekt. - W każdym klubie jest ścisła czołówka zawodników i ci, którzy się do niej nie zaliczają. Wspólne treningi pozwolą najlepszym reprezentantom z różnych ośrodków wspólnie, ponad podziałami, podnosić swoje umiejętności. Coś podobnego przyda się każdemu - dodaje Okniński.

Czy Poland: Top Team wypali na dobre? Jest taka nadzieja. A wspólne sparingi Okniński Team i Nastula Team pokazały, że w podobnych akcjach tkwi ogromny potencjał.

TUBA

Foto: Łukasz Głowacki (BoxingNews.pl)

Opublikowano: 2014-02-19

Komentarze

av

Dobra ekipa, patrząc po nazwiskach

av

MMA ma łączyć, a nie dzielić. Klub OK! Dobra jest zdrowa rywalizacja wewnątrz, ale jak trzeba to niech się sprężają razem do UFC.
Wspólna wymiana doświadczeń zaprocentuje na przyszłość.

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również