Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


OFICJALNIE: McGregor vs. Alvarez walką wieczoru gali UFC 205

oficjalnie-mcgregor-vs-alvarez-walka-wieczoru-gali-ufc-205

Wiele było wokół tej walki zamieszania i sprzecznych informacji. Ostatecznie już wiemy: w walce wieczoru UFC 205, która 12 listopada 2016 odbędzie się w nowojorskiej Madison Square Garden zobaczymy byłego mistrza organizacji Bellator i aktualnego czempiona wagi lekkiej UFC Eddiego Alvareza (28-4 MMA, 3-1 UFC) oraz Conora McGregora (20-3 MMA, 8-1 UFC).

Irlandzki wojownik, który niedawno po znakomitym pojedynku pokonał na punkty w rewanżowym boju w kategorii półśredniej Nate'a Diaza, znalazł więc kolejną możliwość zrobienia czegoś historycznego w UFC.

A Dana White, choć przekonywał niedawno że według niego "Notorious" powinien albo bronić jak najszybciej "piórkowego" mistrzostwa, albo zrzec się pasa, jakby delikatnie zmienił zdanie.

Tak czy inaczej potyczka o tytuł w wadze do 155 funtów Alvarez vs. McGregor to na pewno wiekopomne wydarzenie w dziejach UFC.

Najbardziej stratny na tym wszystkim jest Khabib Nurmagomedov, który - po teoretycznie zerwanych negocjacjach z McGregorem - miał rywalizować z Alvarezem. Dagestańczyk juz teraz zapowiedział na Twitterze, że bez względu na to, kto wygra najważniejszy pojedynek UFC 205, chce się z nim zmierzyć i sprawić mu lanie.

Alvarez, przypomnijmy, trafił do Ultimate Fighting Championship w sierpniu 2014 roku, niedługo po odzyskaniu utraconego wcześniej mistrzostwa federacji Bellator.

Mimo porażki w pierwszej walce w UFC z Donaldem Cerrone, 35-letni Amerykanin - po pokonaniu Gilberta Melendeza oraz Anthony'ego Pettisa - dostał szansę walki o mistrzostwo największej organizacji MMA na świecie.

I ją wykorzystał. Podczas UFC Fight Night 90 Alvarez już w pierwszej rundzie znokautował ówczesnego posiadacza pasa Rafaela dos Anjosa.

JAM

Opublikowano: 2016-09-27

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również