Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Overeem winny kontuzji Jonesa. Walka z Cormierem w styczniu 2015

overeem-winny-kontuzji-jonesa-walka-z-cormierem-w-styczniu-2015

Obaj pobili się podczas niedawnej imprezy promującej UFC 178. Potem, po oficjalnym wystąpieniu przed telewizyjnymi kamerami, gdy wydawało im się że mikrofony zostały wyłączone, obrzucili się jeszcze błotem.

Teraz okazało się, że wszystko to poszło na marne i ewentualnie całą akcję reklamową trzeba będzie powtórzyć.

Jon Jones (20-1 MMA, 14-1 UFC), mistrz UFC w wadze półciężkiej, doznał bowiem kontuzji. I nie zawalczy podczas gali nr 178 z Danielem Cormierem (15-0 MMA, 4-0 UFC). Pojedynek obu panów został przełożony na 3 stycznia 2015, na UFC 182.

A machina promocyjna ruszyła już z takim rozmachem... "Bones", rzucając się na swojego rywala podczas niedawnego spotkania z mediami promującego bój zaplanowany na 27 września, niezwykle podgrzał atmosferę przed tym wydarzeniem (TUTAJ szczegóły).

Potem, gdy światło dzienne ujrzało nagranie z którego wynikało, jak umiejętnie czempion umie manipulować kibicami i jak bardzo wkurza to Cormiera, wszyscy z zapartym tchem oczekiwali na wydarzenia w Oktagonie (TUTAJ zapis rozmowy off the record obu panów).

I wszyscy sobie na nie jeszcze trochę poczekają. Kontuzja Jonesa wyklucza go bowiem z udziału we wrześniowej imprezie. Jak się okazuje "Bones" nabawił sie urazu w trakcie sparingów z Alistairem Overeemem, gdy przy próbie obalenia mistrz wagi półciężkiej źle postawił nogę, co zaowocowało skręceniem kostki. Taką wersje wypadków przedstawił pzynajmniej trener Greg Jackson.

W tych okolicznościach szefowie UFC zadecydowali, że nową walką wieczoru UFC 178 będzie, wstępnie planowana na UFC 177, potyczka o mistrzowski pas w kategorii muszej  Demetrious Johnson (20-2-1 MMA, 8-1-1 UFC) vs. Chris Cariaso (17-5 MMA, 6-4 UFC).

Przypomnijmy, że to nie pierwsza zmiana dotycząca mistrzowskiego pojedynku w wadze półciężkiej. Wcześniej, z drugiej w historii walki z Jonesem, musiał wycofać się - także z powodu urazu - Alexander Gustafsson (16-2 MMA, 8-2 UFC).

JAM

Opublikowano: 2014-08-13

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również