Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Pawlak kontra Fernandes, czyli polsko-brazylijskie starcie na FEN 12

pawlak-kontra-fernandes-czyli-polsko-brazylijskie-starcie-na-fen-12

Jednym z najbardziej oczekiwanych pojedynków gali FEN 12 „Feel The Force”, która odbędzie się już 20 maja 2016 we Wrocławiu, jest starcie MMA w wadze półśredniej z udziałem byłego zawodnika UFC Pawła Pawlaka. Pawlak zmierzy się w Hali Stulecia z Igorem Fernandesem.

To będzie pierwszy wojownik z Brazylii w naszej organizacji i kolejny polski zawodnik z największej światowej federacji MMA, jaką jest UFC. Dodatkowo bohaterowie tej potyczki trafiają do naszej atutowej dywizji półśredniej, która jest najlepszą w Polsce, a niedługo może i w Europie. Sam jestem ciekaw, jak wypadnie ta egzotyczna konfrontacja - powiedział prezes FEN Paweł Jóźwiak.

27-letni Paweł Pawlak z Łodzi to jeden z najzdolniejszych polskich zawodników MMA, który trafił do UFC i walczył tam trzykrotnie, z czego zwyciężył raz pokonując Kanadyjczyka, Sheldona Westcotta. Nim trafił do światowego giganta nazywany „Platinho” zawodnik odniósł 10 kolejnych zwycięstw, zanim nie zatrzymał go Peter Sobotta z Niemiec pokonując na punkty. Jedyne dwie porażki w karierze Pawlak poniósł właśnie w UFC, bowiem wygrał z nim także Anglik, Leon Edwards.

Brazylijczyk Igor Fernandes ma 28 lat i swoją formę wykuwał na brazylijskich galach, które uchodzą za kopalnie talentów MMA. Walczył m.in. na słynnych Shoot Brasil i Jungle Fight, a na liście pokonanych przez „Chatubinha”, bo tak brzmi jego przydomek, znaleźli się m.in. zawodnicy, którzy trafili do UFC. Fernandes jodniósł 18 zwycięstw i poniósł 6 porażek.

Bilety na galę FEN 12 Feel the Force są dostępne w sprzedaży online na stronach www.eventim.pl i www.kupbiet.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży tych sieci.

JAM/oficjalna informacja FEN

Opublikowano: 2016-05-08

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również