Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Piotr Strus: kandydat na bohatera

piotr-strus-kandydat-na-bohatera

Pierwsze wrażenie, gdy się z nim rozmawia? "Kurdę, przecież to niemożliwe, żeby tak wygadany i sympatyczny gość demolował w klatce kogokolwiek". A jednak.

Piotr Strus (Nastula Team) to mistrz Polski w muay thai i kickboxingu, jeden z największych młodych talentów europejskiego MMA mijającego roku. Stoczył dotychczas siedem walk w tej formule, ostatnią w piątek 18 listopada 2011, podczas "Fight Cup. The Battle of Warsaw". Wszystkie wygrał.

Zapytany dokąd zmierza, odpowiada:

- Do Łomianek. Tam mieszkam. Trzeba trochę odsapnąć

Ma ogromny dystans do tego, co robi. Podkreśla, że jak Bóg da, to za jakiś osiągnie coś w sporcie. Na razie jednak nie myśli o przyszłych sukcesach. Zna swoje miejsce w szyku, ciężko trenuje.

Poza klatką można się bardzo pomylić. Trudno w pierwszej chwili rozpoznać, z kim ma się do czynienia. Szczególnie, gdy włoży te swoje charakterystyczne, ogromne okulary.

- Noszę je, ponieważ mam wadę wzroku zwaną astygmatyzm. Nie dla żadnego imidżu. Lekarz mi je przepisał, a oprawki zostały specjalnie dobrane, żebym nie wyglądał jak... No nie chcę się grubo wyrażać - patrzy z pewną dozą pogardy, gdy zastanawiam się na głos, czy ten gadżet na nosie został wymyślony li tylko jako znak rozpoznawczy, tak trochę dla lansu.

Poza sportami walki pasjonuje się informatyką, jest studentem. Koledzy (i koleżanki) bardzo się dziwią, że ktoś tak - na pierwszy rzut oka - niepozorny jest kandydatem na gwiazdę MMA.

Zapytany, która droga mu bardziej odpowiada: ta Billa Gatesa czy inna, którą podąża choćby Brock Lesnar, tylko się uśmiecha.

- Ani to, ani to. Raczej coś pośrodku - wyjaśnia w rozmowie z MMAnia.pl. - Trzeba się w życiu jakoś zabezpieczyć, móc obronić swoją kobietę, założyć rodzinę, wychować dzieci, godnie żyć. To jest najważniejsze.

Jak na kogoś, kto ma dopiero 23 lata, to bardzo dojrzałe wynurzenia.

Dlatego, jeśli nic się nie zmieni, Piotr Strus osiągnie zapewne w życiu to, co sobie założył.

I nie chodzi mi w tym momencie wcale o te jego ogromne okulary.

Jacan (MMAnia.pl)

Opublikowano: 2011-11-19

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również