Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Plany PLMMA. W Bełchatowie walka o pas Sokolis vs. Naruszczka?

plany-plmma-w-belchatowie-walka-o-pas-sokolis-vs-naruszczka

Podczas niedawnej PLMMA 56 w Bielsku-Białej Nikos Sokolis (12-2 MMA, 1-0 PLMMA, na zdjęciu) pokonał Antoniego Chmielewskiego (29-13 MMA, 4-2 PLMMA) i wywalczył tytuł mistrza Profesjonalnej Ligi MMA w wadze średniej.

Jak dowiedział się portal MMAnia.pl kolejnym rywalem 29-letniego Greka podczas pierwszego pojedynku w obronie pasa będzie prawdopodobnie Marcin Naruszczka (12-5-1 MMA, 0-0-1 PLMMA). Do tego zdarzenia ma dojść we wrześniu 2015, podczas PLMMA 57 w Bełchatowie.

32-letni Polak także wystąpił podczas PLMMA 56 i po ciekawej walce zremisował z Pawłem Brandysem. Naruszczka, który po kilkuletniej przerwie znów trenuje z Mirosławem Oknińskim, mimo krótkiego okresu przygotowań do boju z reprezentantem MMA Oświęcim pokazał, że mimo widocznych braków będących wynikiem zaległości treningowych, wciąż ma ogromne serce do walki oraz potencjał, by sporo namieszać w polskim świecie mieszanych sztuk walki.

I bardzo prawdopodobne, że to "mieszanie" rozpocznie od PLMMA 57 oraz od konfrontacji z greckim wojownikiem, który dość niespodziewanie, ale i w pełni zasłużenie, pokonał przez TKO Antoniego Chmielewskiego. Co dało mu tytuł mistrza PLMMA oraz dużą szansę na pojawienie się w najbliższym czasie w UFC.

Najpierw jednak Sokolis ma znów zjawić się w Polsce.

Oprócz tej bardzo ciekawie zapowiadającej się potyczki, w Bełachatowie zobaczymy także walki z udziałem oglądanych w Bielsku-Białej reprezentantów VETO Team, czyli Pawła Żyglińskiego, Radosława Tarnawy i Michała Labusa. Niestety, podczas PLMMA 57 nie wystąpi raczej ich klubowy kolega Robert Bryczek, który w walce wieczoru PLMMA 56 z Łukaszem Witosem złamał kość śródstopia i najprawdopodobniej będzie zmuszony przejść operację, co w zasadzie wyklucza go z poworotu do klatki już we wrześniu.

Podczas bełchatowskiej imprezy w oktagonie zaprezentować się mają także przedstawiciele miejscowego, prężnie działającego TEAM 13 oraz inni, znani zawodnicy walczący wcześniej dla PLMMA, których nazwiska ujawnimy już niebawem.

Warto również dodać, że bełchatowska gala to nie ostatnie, rzecz jasna, spotkanie z Profesjonalną Ligą MMA w tym roku. Organizacja Mirosława Oknińskiego ma, poza Bełchatowem, zawitać w październiku do Legionowa, a w listopadzie do Bytomia i Włocławka. Kolejne terminy i inne miejsca, do których trafi PLMMA, także zostaną podane niebawem.

Na razie wiadomo jedno: planowany na PLMMA 57 w Bełchatowie pojedynek wieczoru Sokolis vs. Naruszczka może być jednym z ciekawszych wydarzeń w polskim MMA w tym roku.

TUBA

Foto: Piotr Bieniecki

Opublikowano: 2015-06-23

Komentarze

av

Jestem ZA, ale będzie Marcinowi ciężko wygrać.

av

Co ten Mirek ma z tym UFC? Chwali się że ..jego.. zawodnicy walczą w tej organizacji s wszyscy walczyli na 1 góra 2 galach PLMMA... Tak już Antka miał tam wcisnąć itd. Myślę że ci zawodnicy mają cię głęboko gdzieś panie Mirosławie, więc nie wypisujcie takich głupot że któryś zawodnik jest bliski UFC, bo walczył na PLMMA.

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również