Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


PLMMA 40 EXTRA. Kamil Łebkowski wciąż mistrzem wagi piórkowej

plmma-40-extra-kamil-lebkowski-wciaz-mistrzem-wagi-piorkowej

Kamil Łebkowski (10-4 MMA, 6-3 PLMMA) obronił tytuł mistrza Profesjonalnej Ligi MMA w kategorii piórkowej. "Bomba" podczas V Międzynarodowej Gali MMA Cup/PLMMA 40 EXTRA pokonał większościową decyzją sędziów Carlosa Pradę (5-4 MMA, 0-1 PLMMA).

Polakowi przyszło zmierzyć się nie tylko z bardzo silnym rywalem, ale także z własnymi słabościami, o czym już niebawem na portalu MMAnia.pl w wywiadzie z reprezentantem teamu Dziki Wschód Poland: Top Team.

Jedno jest pewne: Polak był szybszy od swojego przeciwnika i znacznie lepiej od rywala radził sobie w stójce, Szwed natomiast zaprezentował bardzo dobre zapasy i konsekwencję w obaleniach.

Ostateczny werdykt podzielił i widzów, i oglądających galę dziennikarzy. Byli tacy, którzy uznali ogłoszony wynik za niesprawiedliwy.

Czy jest taki faktycznie? Sam Kamil Łebkowski podkreślał po sobotnin boju, że rywal nie zrobił mu żadnej krzywdy i poza samymi sprowadzeniami nie prezentował już potem w parterze nic specjalnie uciążliwego oraz szkodliwego. "Bomba" oceniał też, że kilkakrotnie widział, jak rywal krzywi się po jego ciosach i czuł, że sprawiają mu one duży ból.

I szczerze przyznał, że jego zdaniem, gdyby walka została zorganizowana w Szwecji, jej wynik mógł być odwrotny.

Team Carlosa Prady, choć wykazywał dużą powściągliwość w ocenie sędziowskiej decyzji, wyraźnie był nią rozczarowany. Podobnie jak sam Prada.

Stara zasada mówi jednak, że aby pokonać mistrza trzeba być od niego zdecydowaniem mocniejszym, a najlepiej poddać go lub znokautować.

Dwie ostatnie okoliczności w Białymstoku nie zaistniały. Co do pierwszej - sprawa jest wielce dyskusyjna.

JAM

Foto: Paweł Paulnajman Najmowicz

Opublikowano: 2014-10-19

Komentarze

av

Carlos Prada won the fight

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również