Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


PLMMA 44. Tomasz Matuszewski: chcę być poważnie traktowany

plmma-44-tomasz-matuszewski-chce-byc-powaznie-traktowany

Tomasz Matuszewski (3-2 MMA) był najbardziej rozgoryczoną osobą podczas ceremonii ważenia przed PLMMA 44. Łodzianin przyjechał do Żuromina, na ważenie przed bieżuńską galą, z przekonaniem że będzie walczył z Piotrem Kurowskim. Tymczasem na miejscu okazało się, że jego przeciwnikiem ma być ktoś zupełnie inny. Matuszewski postanowił nie uczestniczyć w ceremonii, a niedługo potem wyjaśnił - w korespondencji z portalem MMAnia.pl - co sądzi o zamieszaniu związanym z jego występem na PLMMA 44. Do którego, o czym nas zapewnił, przygotowywał się z pełnym zaangażowaniem:

Najgorsze jest to, że ja ponad 1000 zł wydałem na rehabilitację, żeby nie rozwalić gali i zrobić tę walkę - tłumaczył nam Matuszewski.

Oto pełna treść jego oświadczenia, przesłana do naszej redakcji:

Od początku... Zaniedbania ze strony organizatora zaczęły się już od momentu przełożenia gali z 22 na 21 listopada, o czym w żaden sposób nie zostałem poinformowany i o czym nie wiedziałbym do dnia dzisiejszego, gdyby nie mój kolega z portalu internetowego o tematyce MMA, który kilka dni temu napisał mi że chyba gala jest jednak 21 listopada, co faktycznie okazało się to prawdą. Na większości portali wciąż widniała data 22 listopada

Wspominam o tym głównie z racji robienia wagi, ponieważ w takiej sytuacji każdy dzień jest bardzo ważny. Mnie ostatecznie udało się zrobić limit 77 kg.

A teraz do rzeczy. Kilka dni temu pojawił się wywiad z moim niby przeciwnikiem, w którym opowiadał że mają już plan na walkę ustalony z trenerem Mirosławem Oknińskim (organizatorem gali PLMMA), że będzie mnie chciał obalić i kontrolować walkę... Blablabla, nie ważne.

Dziś, na miejscu, dosłownie 10 minut przed ważeniem, dostałem sms od kolegów z Łodzi, że zmienili mi przeciwnika (o czym dowiedzieli się przypadkiem, będąc na sparingach w klubie S4).

Poszedłem więc do jednego z organizatorów w celu wyjaśnienia sprawy. Okazało się, że faktycznie mam walczyć z kimś innym.

I teraz najważniejsza sprawa, żeby nie było to źle odebrane: nie byłoby w tym nic dziwnego (bo zdarzało się, że zmieniali mi przeciwnika tydzień przed galą, dwa dni przed galą czy nawet dzień przed galą, ale w każdym przypadku zostawałem o tym telefonicznie poinformowany) gdyby nie fakt, że organizator wiedział o tym od kilku dni i mnie o tym nie powiadomił.

Co więcej, dzwoniłem oraz pisałem na fb do Mirosława Oknińskiego wczoraj, przedwczoraj, trzy dni temu itd. Mirosław Okniński odpowiadał na moje pytania odnośnie ważenia, przepisów itd., ale nie wspomniał nawet słowem że mój przeciwnik się wycofał i jest szukane dla  niego zastępstwo czy że jest już nowy rywal.

To miała być zawodowa walka, do której przygotowywałem się pod konkretnego rywala. Nowy przeciwnik jest innej klasy zawodnikiem (dla mnie nie byłoby problemem zmierzyć się z nim, bo jak większość wie walczyłem np. z Mateuszem Gamrotem - zawodnikiem KSW - i pewnie przyszłym mistrzem tej organizacji, i nie byłoby dla mnie żadnym kłopotem wystąpić także w Bieżuniu, pod warunkiem że wiedziałbym odpowiednio wcześniej o zmianie i miałbym czas się przygotować) oraz, dodatkowo, mańkutem a ja nawet minuty podczas przygotowań do walki nie trenowałem i nie sparowałem z leworęcznym zawodnikiem.

Z trenerami uznaliśmy, że jest to niepoważne i coś, co firmują jako polskie UFC, jest po prostu zwykłym cyrkiem.

Kolejna sprawa. Jeden ze współorganizatorów powiedział, że jak najbardziej walki mogę nie przyjąć, bo sytuacja jest faktycznie dziwna i sam był zaskoczony całą sytuacją. Podszedł jednak do mnie i powiedział:

"Zaczekaj na Mirka, mówię ci idź się zważyć, Mirek się z tobą dogada". I tutaj ciekawa sprawa dla tych, którzy startują i znają polskie realia. PLMMA podkreśla, że nie ma pieniążków na wynagrodzenia dla zawodników, dlatego walczy się za 500 zł albo 200 zł + 20 zł za wygraną, więc pytam co to znaczy że się dogadamy, na co ten Pan mi odpowiada że już była taka sytuacja i Mirek chłopakowi zaproponował 3 tys + 1 tys za wygraną, czyli jak się okazuje pieniążki są...

Ja traktuję MMA czysto sportowo, a nie zarobkowo, chcę być poważnie traktowany przez organizatorów, bić się na dobrych galach z dobrymi przeciwnikami i każdy organizator u którego walczyłem do tej pory wie, że finanse były dla mnie zawsze sprawą drugoplanową.

Na koniec dodam jeszcze jedną anegdotkę. Kiedy spytaliśmy Panów z PLMMA co się stało z moim przeciwnikiem, z którym miałem umówioną walkę, powiedzieli że "ściga go mafia i nie mógł przyjechać"

Najgorsze jest to, że nikt się nie liczy z tym że podczas przygotowań do tej walki odnowiła mi się kontuzja kolana i żeby być w stanie stawić się na gali i walczyć, wydałem naprawdę sporo na rehabilitację i zabiegi. Codziennie po treningach siedziałem po 3-4 godziny i lekarz robił wszystko, co się dało zrobić, żebym mógł wyjść do tej walki. Pomijam fakt, że nikt nawet nie zapytał o koszta przejazdu czy cokolwiek.

Napisałem to oświadczenie, żeby było jasne że sama zmiana przeciwnika nie ma żadnego związku z tym, że postanowiłem nie walczyć, bo jak wspomniałem zdarzało się to prawie za każdym razem w trakcie przygotowań do moich pięciu zawodowych walk. Różnica była taka, że informowano mnie o tym jak tylko coś uległo zmianie, a nie stawiano mnie przed faktem dokonanym w momencie, gdy przejechałem 200 km. Organizator pomyślał sobie teraz pewnie, że może się uda skoro już przyjechali...

Tomasz Matuszewski

Foto: oficjalny facebookowy profil Tomasza Matuszewskiego

Opublikowano: 2014-11-20

Komentarze

av

Pieknie +20 za wygraną. Mafia? Co się, no bez jaj.

av

Plmma to cyrk u tyle. Jedno wielkie gowno

av

Matuszewski zjedz Snikersa

av

To jednak nie tylko ja nie wiedziałem, że w międzyczasie przełożyli galę z 22 na 21. Jak nawet zawodnikowi, który miał tam walczyć nikt nie raczył powiedzieć, to kiepsko...

av

BOJKOT powinni robić wszyscy których tak się traktuje - mówię na przyszłość !!!!!!!!!!!!!!!!!!

av

popieram chłopaka! profesjonalna Liga mma ! od zawodników oczekują profesjonalizmu trzymania limitu wagi bo pas zabiorą, badania na żółtaczkę a sami nie poinformują Cię kiedy gala i o zmianie zawodnika i jeszcze na marne 500zł za walkę to musisz się upominać żeby ci przesłali bo sponsor gali niby nie zapłacił i wysłuchujesz tłumaczeń . wiocha

av

Korba znow narozrabial?

av

okniński stare pruchno chce rbic z siebie nie wiadomo co, porownuje plmma do ufc, uważa, że ksw kopiuje od niego cokolwiek, a jego plmma to tak naprawdę przestawienia na salach gimnastycznych w szkołach, nigdy nic nie robi porządnie, a chce 50 zł za wejście hahahhaa. plmma to jedno gowno, okninskiemu sie w dupie poprzewracalo i tyle.

av

wielki szacun dla Mateusza :)
byłem w tej samej sytuacji tylko że ja się zgodziłem...

av

wielki szacun dla Tomasza !
byłem w takiej samej sytuacji lecz ja się zgodziłem co było błędem, którego nigdy nie popełnię.

av

mistrzowie nie hejtujcie . skoro az tak zle tam jest jak piszecie tylu chętnych zawodników by nie chciało startować , zobaczcie ilu zawodników którzy bili sie w plmma wypłyneło dalej chociazby do ksw . hehe . zal mi was macie problem to zgloscie swoje uwagi do trenera okninskiego a nie przed kompem sie produkujecie .

av

to że ktoś wypłynał do ksw tak jak piszesz :D to zawdzięcza tylko swojej ciężkiej pracy bo chyba nie sądzisz że to dzięki układom między ksw a plmma :D:D moim zdaniem źle został potraktowany i tyle wystarczył jeden telefon od kogolwiek kto siedział przy organizacji gali

av

praca praca ale gdzies ten rank trzeba sobie robic , by miec mozliwosc bicia sie z coraz lepszymi zawodnikami na wiekszych galach o tym tez warto pamietac , zwlaszcza ze chetnych coraz wiecej a gal zawodowych az tak duzo nie ma .

av

ok ale jeżeli to firmują jako profesjonalna liga i walczy się zawodowo to i zawodowe powinno być podejście organizatora do zawodnika. Zastanawiam się jak im się udało pozyskać takich sponsorów skoro to jest taka amatorszczyzna

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również