Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


PLMMA 59/AFC 3. Jurij Dobkov zmierzy się z Bartłomiejem Bartnickim

plmma-59-afc-3-jurij-dobkov-zmierzy-sie-z-bartlomiejem-bartnickim

Niedawny rywal Dawida Mory z FEN 6 Jurij Dobkov (3-3 MMA, na zdjęciu z lewej) stoczy 23 października 2015 kolejny pojedynek w Polsce. Na PLMMA 59/AFC 3 Białorusin skrzyżuje rękawice z niepokonanym polskim "ciężkim", Bartłomiejem Bartnickim (3-0 MMA, 2-0 PLMMA).

Dobkov, wyższy od Mory o prawie 10 centymetrów, po dwóch wyczerpujących rundach poddał ostatecznie marcową walkę, w której najwięcej kłopotów sprawiały mu kopnięcia rywala, a najlepiej wychodziły obalenia i próby klinczu.

Białorusin to nie tylko fighter MMA, ale zapaśnik i kick-bokser. Jako zapaśnik klasyczny był medalistą mistrzostw Europy. Dodajmy do tego, że 29-letni reprezentant Best Gym Grodno to zdobywca tytułów mistrza Białorucsi w sambo i chińskiej sandzie.

Najbliższy rywal Bartnickiego w MMA debiutował we Wrocławiu w 2010 roku. Pokonał  wtedy przed czasem potężnego Jacka Piersiaka. W innym występie w Polsce, bijąc się na zasadach K-1, w listopadzie 2014 znokautował Tomasza Klimiuka na gali East Side Fight 1.

Dobko ma za sobą walki na rosyjskich galach Tatneft Cup, Oplot Challenge i M-1 Global. Jurij przygotowuje się do swoich występów pod okiem trenera Alfita Hakova.

Bartłomiej Bartnicki natomiast to nasz były utytułowany zapaśnik, olimpijczyk z Aten z 2004 roku i zawodnik, który ma duże szanse, by poważnie namieszać w polskim MMA w wadze ciężkiej.

34-letni wojownik, związany kontraktem z PLMMA, na razie zaliczył dwa boje dla tej organizacji. Oba wygrał szybko, przez balachę: Bartłomieja Sudoła poddał po niecałych trzech minutach potyczki, z Kacprem Dopierałą rozprawił się w osiemnaście sekund.

Reprezentant bydgoskiej Gwiazdy Fight Academy i Poland: Top Team, który w czasie swojej zapaśniczej kariery rywalizował m.in. z obecnym mistrzem UFC w wadze półciężkiej, Danielem Cormierem, stoczył łącznie trzy wygrane pojedynki w mieszanych sztukach walki. W swoim debiucie, w 2013 roku, kimurą poddał Sandora Kissa.

TUTAJ rozpiska PLMMA 59/AFC 3.

TUBA

Opublikowano: 2015-09-23

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również