Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


PLMMA 60/AFC 4. Wyniki i relacja na żywo

plmma-60-afc-4-wyniki-i-relacja-na-zywo

godz. 22:19. Daniel Lewandowski, zdając sobie bardzo dobrze sprawę ze stójkowych umiejętności Dariusza Rzepińskiego, dążył od początku do tego, by zejść z bohaterem miejscowych kibiców do parteru. I ostatecznie udało mu się to osiągnąć. Przewrócony na ziemię i broniący się z pleców reprezentant Startu Włocławek/Poland Top Team nie miał zbyt wielu argumentów w rywalizacji z mocnym, mającym większe doświadczenie w parterze rywalem. Lewandowski, po niezbyt długim okresie zmagania sie z Rzepińskim, podczas którego pracował pięściami oraz łokciami nad jak najmocniejszym zniszczeniem rywala, złapał w końcu pełen dosiad i ostatecznie dobił Rzepińskiego, który ostatecznie zakończył potyczkę mocno krawiący i porozbijany. Mimo porażki kibice zgotowali "Kojotowi" owację na stojąco. Bardzo prawdopodbne, że już niebawem znów zobaczymy go w klatce, podczas kolejnej gali PLMMA w tym mieście.

godz. 22:09. Patryk Kania (1-3-1 MMA, 1-0 PLMMA) od pierwszych chwil postanowił pokazać licznym kibicom, którzy przyszli wspierać go w Hali Mistrzów, że nie zamierza przegrać swojej walki. Więcej - że zamierza ją wygrać szybko przed czasem. Już po kilkunastu sekundach trafiony przez niego Daniel Biłas padł na matę. Kania ruszył do ataku, by dokończyć dzieła zniszczenia i wreszcie dopadł lekko "pływającego" już przeciwnika przy siatce, by tam dobić go kolejnym gradem ciosów. Marian Ziółkowski przerwał te egzekucję w 42. sekundzie pierwszej rundy. Dla reprezentanta Husarii Włocławek było to pierwsze zwycięstwo w zawodowym MMA.

godz. 21:34. Michał Tarabańka i Tomasz Dybowski stoczyli wyrównany pojedynek, w którym sędziowie orzekli większościowe zwycięstwo zawodnika Nastula & Okniński Team. Ten werdykt bardzo nie spodobał się reprezentantowi Lider Fight Club/Dybol Team Zabrze. Dybowski tuż po walce długo dyskutował z arbitrami na temat ich decyzji. Sędziowie, pod przewodnictwem znanego m.in. z UFC i PLMMA Piotra Michalaka tłumaczyli, że jeden mocny cios waży więcej niż dziesięć słabych, że same obalenia nie decydują jeszcze o tym, że wygrało się bój. I była to słuszna interpretacja minionych zdarzeń w klatce. Bo o ile jeszcze w pierwszym starciu - biorąc pod uwage moc uderzeń oraz liczbę obaleń z obu stron - jak najbardziej słusznym wskazaniem był remis, o tyle później, szczególnie w drugiej rundzie ataki Tarabańki były już skuteczniejsze od natarć oponenta. Warto przy tym dodać, że podopieczny Mirosława Oknińskiego wykazał się podczas swojego występu także zaskakującym brakiem zdecydowania w momentach, w których mógł przed czasem przeważyć szalę zwycięstwa na swoją korzyść - dobrze rozpoczęte ataki porzucał bowiem w połowie ich przeprowadzania. Co nie zmienia faktu, że na zwycięstwo zasłużył.

godz. 21:12. Mateusz Kędzierski z dużą werwą ruszył od pierwszych chwil na Krzysztofa Morzyszka. Jego atak zaczął się od mocnych ciosów, co doprowadziło do coraz bardziej rozpaczliwych obron przed nimi w wykonaniu reprezentanta Nastula & Okniński Team. Gdy wreszcie Morzyszek postanowił ruszyć po nogi rywala i zejść do parteru, Kędzierski nie dał się zaskoczyć kontrze przeciwnika. Przyjął wyzwanie na ziemi, i będąc przez większość czasu z góry, zaszedł ostatecznie Morzyszka za plecy, by na koniec poddać go duszeniem.

godz. 21:02. Ledwie zaczął się nam pierwszy, zawodowy bój PLMMA 60/AFC 4, a już byliśmy świadkami jego zakończenia. Łukasz Górecki bardzo dynamicznie rozpoczął ten bój, szybko dopadł Grzegorza Białasa w parterze i poddał go balachą z trójkąta. "Gusiek" przyznał potem w rozmowie z nami, że poczuł dużą presję na ręce i z powodu mocnego przeprostu musiał odklepać poddanie.

godz. 20:57. Kolejny pojedynek w ramach AFC we Włocławku i kolejna decyzją. Tym razem na korzyść Seweryna Gawarkiewicza, który był lekko aktywniejszy i skuteczniejszy w parterze od Adama Niklewicza w parterze. A to próba kimury, a to kilka akcji z pleców, zaprezentowanych gdy z góry był rywal, a to niezłe przetoczenie... Gawarkiewicz, choć pojedynek był wyrównany, zrobił więcej by go wygrać. I wygrał.

godz. 20:40. Pełne trzy rundy trwała pierwsza walka PLMMA 60/AFC 4 we Włocławku. Dużo aktywniejszy był w niej Marcel Kachel, który nie dość że częściej trafiał rywala to jeszcze umiejętnie radził sobie z nim w parterze. I choć w drugim starciu przez długi czas Mateusz Rębisz próbował poddać Kachela gilotyną, to jednak ten nie dał się zaskoczyć, a ponieważ technika nie była dopięta, reprezentant Pride Złotoryja spokojnie przetrwał atak i po pewnym okresie znów odzyskał inicjatywę. Oraz ostatecznie wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

Walka wieczoru.

 • 77 kg.: Daniel Lewandowski pok. Dariusza "Kojota" Rzepińskiego przez TKO (ciosy w parterze), 1. runda (2:51)

Druga walka wieczoru.

 • 80 kg.: Patryk Kania pok. Daniela Biłasa przez TKO (ciosy w stójce i parterze), 1. runda (0:42)

Główna karta.

 • 80 kg.: Michał Tarabańka pok. Tomasza Dybowskiego większościową decyzją sędziów
 • 88 kg.: Mateusz Kędzierski pok. Krzysztofa Morzyszka przez poddanie (duszenie zza pleców), 1. runda (2:44)
 • 84 kg.: Łukasz Górecki pok. Grzegorza Białasa przez poddanie (balacha z trójkąta), 1. runda (0:44)

Pozostałe (AFC, walki amatorskie, 3 x 3 min.).

 • 66 kg.: Seweryn Gawarkiewicz pok. Adama Niklewicza większościową decyzją sędziów
 • 70 kg.: Marcel Kachel pok. Mateusza Rębisza jednogłośną decyzją sędziów

Opublikowano: 2015-11-13

Komentarze

av

Było trzeba uderzać w przeciwnika a nie w powietrze, zero wymian tylko jakies podchody... żenada

av

Witam. Przede wszystkim myślę, że trzeba ocenić walkę na zapisie wideo i wtedy jeśli Tarabańka faktycznie był lepszy to chwała mu, ale jeśli zapis będzie wskazywał co najmniej remis lub moje zwycięstwo to będę się odwoływać. Pozdrawiam.

av

@kibic:
Gdyby przeciwnik całą walkę nie uciekał to chętnie bym powalczył ;)

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
 • [b]pogrubienie tekstu[/b]
 • [i]pochylenie tekstu[/i]
 • [u]podkreślenie tekstu[/u]
 • [img]link do obrazka[/img]
 • [url]http://jakis-link.pl[/url]
 • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
 • [quote]dowolny cytat[/quote]
 • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również