Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


PLMMA 61/AFC 5. Wielki Finał z mistrzowskimi walkami nie tylko w MMA

plmma-61-afc-5-wielki-final-z-mistrzowskimi-walkami-nie-tylko-w-mma

To będzie największa gala MMA, jaka dotychczas była organizowana w Bytomiu. 5 grudnia 2015 w Hali na Skarpie zobaczymy najlepszych polskich fighterów, walki w oktagonie o pasy mistrzowskie MMA, a także pojedynek o pas Mistrza Interkontynentalnego w kickboxingu, w której zobaczymy naszego mistrza Europy – Jana Sałamachę.

W sobotni wieczór, 5 grudnia o 19.30 Hala na Skarpie z pewnością wypełni się fanami Mieszanych Sztuk Walki i Kickboxingu. Zobaczymy najlepszych polskich zawodników MMA, którzy będą walczyć w kilku kategoriach wagowych.

W klatce zaprezentuje się także pięciu reprezentantów bytomskiego klubu Koral Fight Team: Adam Wieczorek, Marcin Szołtysik, Dawid Pancerz oraz dwaj zawodnicy walczący w K1 – Daniel Długajczyk i Krzysztof Pawlas.

Z galą MMA w Bytomiu wiążemy duże nadzieje, tym bardziej, że jest to gala finałowa, podsumowująca tegoroczny sezon MMA w Polsce – mówi Robert Koral, założyciel klubu Koral Fight Team. - To również duże wyróżnienie dla naszego miasta, że tak prestiżowa gala odbędzie się w Bytomiu – dodaje Robert Koral.

Najciekawiej zapowiadają się walki o mistrzowskie pasy MMA w kategoriach: półśredniej do 77 kg, gdzie zmierzą się Dawid Drobina i Mateusz Strzelczyk, oraz koguciej do 61 kg, w której pojedynek o pas mistrzowski stoczą Piotr Olszynka z Mateuszem Rajewskim. Te walki to będzie jednak przedsmak przed pojedynkiem wieczoru. W nim zobaczymy Adama Wieczorka i Kewina Wiwatowskiego, którzy zmierzą się w walce o pas mistrzowski MMA wagi ciężkiej.

Z kolei dla fanów kickboxingu organizatorzy przygotowali walkę o pas Mistrza Interkontynentalnego federacji WKN, w której wystąpi pochodzący z Bytomia mistrz Europy federacji WKN – Jana Sałamacha.

Rywalem Sałamachy będzie doświadczony, 23-letni Maltańczyk Jesmar Winters. Dla naszego kickboxera to jedna z najważniejszych walk w życiu.

Grudniowy pojedynek w Hali na Skarpie muszę wygrać, aby otrzymać szansę walki o pas mistrza świata – mówi Jan Sałamacha. - Wiem, że mój rywal to tegoroczny złoty medalista Olimpiady Sportów Walki. Pojedynek z pewnością do łatwych nie będzie należał, ale jestem dobrze przygotowany i wierzę, że stać mnie na kolejny tytuł – dodaje bytomski mistrz.

Stawką pojedynku pomiędzy Janem Sałamachą a Jesmarem Winterem będzie nie tylko pas Mistrza Interkontynentalnego, ale możliwość stoczenia walki o tytuł mistrza świata.

W sprawie akredytacji na Galę MMA w Bytomiu prosimy o kontakt z Biurem Prasowym pod adresem prasa@um.bytom.pl do piątku, 4 grudnia do 14.00. Prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz nazwę redakcji i kontakt telefoniczny.

Oficjalna informacja Urzędu Miejskiego w Bytomiu

Opublikowano: 2015-11-30

Komentarze

av

Super ! Tylko o ile się nie myle to Daniel Długajczyk.Nie Dawid

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również