Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


PLMMA 62/AFC 6. Ziółkowski vs. Montero w kolejnym pojedynku o pas

plmma-62-afc-6-ziolkowski-vs-montero-w-kolejnym-pojedynku-o-pas

Marian Ziółkowski (13-3-1, 1 NC MMA; 11-2, 1 NC PLMMA) zmierzy się z Jesusem Montero (5-3, 1 NC MMA; 0-0 PLMMA) w pierwszej obronie wywalczonego niedawno mistrzowskiego pasa PLMMA w wadze lekkiej. Reprezentant Nastula & Okniński Team zawalczy z Hiszpanem 9 stycznia 2016 na PLMMA 62/AFC 6 w Wyszkowie.

Ziółkowski to nowy mistrz PLMMA w wadze do 70 kg. "Golden Boy" swój tytuł wywalczył na PLMMA 59/AFC 3 w Legionowie, po tym jak szybko i efektownie rozprawił się z Semenem Tyrlyą.

"Złoty Cłopiec" to ściśła czołówka wagi lekkiej w Polsce. W tym roku (licząc konfrontację z Tyrlyą) bił się już czterokrotnie. Wszystkie potyczki wygrał: styczniu z Bartłomiejem Kurczewskim (obecnie KSW), w kwietniu z Gabrielem Marichevem oraz w czerwcu z Giuliano Pennese. Teraz przyjdzie mu po raz kolejny stoczyć potyczkę z rywalem z zagranicy.

Jesus Montero, który profesjonalną karierę wojownika rozpoczął w 2012 roku, ma na koncie pięć wygranych walk w zawodowym MMA, w tym trzy z rzędu: z Alejandro Hernandezem i Aleksem Sanzem na galach w rodzimej Hiszpanii oraz z Carlosem Antonio de Souzą w Portugalii.

Bój z Polakiem będzie dla Montero pierwszym stoczonym poza Półwyspem Iberyjskiem. Warto przy okazji dodać, że w 2014 roku portal sherdog.com wspominał o Hiszpanie jako o jednym z wyróżniających się w Europie zawodników, którzy w przyszłości mogą zasilić szeregi UFC.

A ponieważ i Ziółkowski chciałby w najbliższym czasie znaleźć się największej organizacji MMA na świecie, udany występ w styczniu na PLMMA 62/AFC 6 może mocno przybliżyć zwycięzcę mistrzowskiego pojedynku w wadze lekkiej do osiągnięcia upragnionego celu.

Dodajmy, że w związku z planami na styczeń pod znakiem zapytania stanęła najbliższa, grudniowa potyczka w Bytomiu z udziałem Mariana Ziółkowskiego. Wszystko wskazuje na to, że "Golden Boy" po raz kolejny pojawi się w oktagonie dopiero w styczniu 2016 w Wyszkowie, a jego przeciwnikiem w pojedynku w obronie mistrzowskiego pasa będzie Jesus Montero.

TUTAJ rozpiska gali.

TUBA

Foto: Dominik Buze (fotoMiD)

Opublikowano: 2015-11-17

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również