Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


PLMMA 72. Matt Horwich znów wejdzie do klatki. Rywal: David Ramires

plmma-72-matt-horwich-znow-wejdzie-do-klatki-rywal-david-ramires

Po okresie niepewności i zmian planów, wydaje się że nadszedł wreszcie czas ostatecznej odpowiedzi - Matt Horwich może stoczyć kolejny pojedynek w MMA. Po tym, jak Amerykanin wycofał się z powodu kłopotów zdrowotnych z walki na gali FEN, został on także wykreślony z rozpiski zaplanowanej na 4 marca 2017 PLMMA 72 w Łomiankach.

Teraz jednak do niej powrócił.

Matt miał kłopoty z plecami. Teraz, po okresie leczenia kręgosłupa, czuje się bardzo dobrze, roznosi go energia. I chce stoczyć kolejny pojedynek. Dlatego ostatecznie postanowiliśmy, że dostanie szansę walki na naszej gali - wyjaśnia właściciel Profesjonalnej Ligi MMA Mirosław Okniński, który ostatnio - wraz z Pawłem Nastulą - nadaje nowego przyspieszenia historii PLMMA.

Przeciwnikiem Horwicha podczas PLMMA 72 ma być David Ramires 6-2 MMA, 0-0 PLMMA). 30-letni Brazylijczyk, trenujący na co dzień w holenderskim MMA Vlaardingen, po rozpoczęciu w 2014 roku zawodowej przygody z mieszanym walki, lekko zwolnił tempo po tym, jak - zaliczając udany debiut - przegrał dwie wali z rzędu.

W 2016 roku brazylijski wojownik podjął kolejna próbę zaistnienia w MMA. Tym razem z duzo większym powodzeniem. Miniony rok Ramires zamknął bowiem z bilansem czterech zwycięstw, w tym trzech odnisionych przed czasem.

Po raz ostatni najbliższy rywal Horwicha bił się w grudniu 2016 i pokonał przez TKO znanego także w Polsce Uzbeka Makhmeda Muradova, który musiał wycofać się z walki z powodu kontuzji obojczyka.

Matt Horwich (28-25-1 MMA, 0-1 PLMMA) ma na koncie ponad 50 zawodowych walk, z których ponad połowę wygrał. Po raz ostatni oglądalismy go w akcji na PLMMA 72 na warszawskim Torwarze, kiedy to rywalizowała z Marcinem Naruszczką o pas Profesjonalnej Ligi MMA w wadze średniej.

W trakcie trwającej już blisko 14 lat zawodowej kariery 38-letni "Suave" rywalizował na galach organizacji UFC i Bellator, walczył też m.in. dla nieistniejących już Strikforce oraz International Fight League, w 2007 roku zdobywając pas IFL  i zajmując  1. miejsce w IFL World Grand Prix.

Horwich zjednał sobie sympatię, nie tylko polskich, kibiców MMA przede wszystkim bardzo twardą, nieustępliwą postawy w ringu lub w klatce – zazwyczaj zwyciężał przed czasem, a jeśli przegrywał, to po decyzjach sędziowskich.  

Często opisywany był jako największy hipis w MMA, który chętnie opowiada o swojej głębokiej wierze w Boga, zamiłowaniu do poezji i muzyki oraz fascynacji mechaniką kwantową.

TUTAJ rozpiska gali.

TUBA

Opublikowano: 2017-02-07

Komentarze

av

No i fajnie. Horwich jest spoko

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również