Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


PLMMA w Bielsko-Białej. Bryczek oraz Wójcik i Zawada w rozpisce

plmma-w-bielsko-bialej-bryczek-oraz-wojcik-i-zawada-w-rozpisce

Ten pojedynek był już anonsowany w 2014 roku, ostatecznie jednak dopiero teraz uda się do niego doprowadzić. Dobrze znany w Polsce, reprezentujący Niemcy Martin Zawada (26-13-1 MMA), mistrz Profesjonalnej Ligi MMA w kategorii półciężkiej, zmierzy się w pierwszej obronie pasa z Marcinem Wójcikiem (5-4 MMA) na gali PLMMA, która w maju 2015 odbędzie się w Bielsko-Białej - dowiedział się portal MMAnia.pl.

To kolejny termin i kolejne miejsce - zarezerwowane po raz drugi w historii - wybrane przez PLMMA na zorganizowanie swojego widowiska w 2015 roku.

"King Kong" Zawada występował kilka lat temu na galach KSW. Udało mu się wtedy wygrać z Łukaszem Jurkowskim, Krzysztofem Kułakiem i Igorem Kołacinem, zaliczył też porażki z Antonio Mendesem, Mamedem Khalidovem i Janem Błachowiczem.

Zawada zdobył tytuł mistrza PLMMA w kwietniu 2014 roku, kiedy to w Koszalinie, już w pierwszej rundzie, pokonał przez TKO poprzedniego czempiona, Michała Gutowskiego.

Wcześniej 30-letni wojownik przegrał dwa pojedynki, w tym walkę z Krzysztofem Jotką (14-1 MMA, 1-1 UFC), dzięki czemu Polak - we wrześniu 2012 - wygrał turniej w wadze średniej podczas gali Fight Night w Marseburgu.

Wójcika natomiast oglądaliśmy po raz ostatni w Bieżuniu, na PLMMA 44, podczas której ten mający za sobą występ na KSW - Elimination 2 w 2008 roku zawodnik pokonał przez TKO w pierwszej rundzie Michała Oleksiejczuka.

Oprócz tego, bardzo ciekawego, zestawienia wiemy już też kogo zobaczymy w walce wieczoru majowej gali. Wystąpi w niej Robert Bryczek (4-2 MMA, 2-0 PLMMA, na zdjęciu).

Pochodzący z Bielsko-Białej wojownik dwukrotnie w trakcie swojej kariery walczył na galach Profesjonalnej Ligi. I oba wygrał.

Po raz ostatni Bryczek bił się na gali organizacji Mirosława Oknińskiego w grudniu 2012 roku. Pokonał wtedy jednogłośną decyzją sędziów Mateusza Pogudza.

TUBA

Foto: Paweł Polkowski (MMAnia.pl)

Opublikowano: 2015-02-07

Komentarze

av

@Redakcja
mam pytanie, czy wiecie coś czy na galach PLMMA będzie walczył Robert Jocz? Kiedyś była o tym mowa, a potem sprawa ucichła..
PS. Szykuje się fajna walka Zawady

av

no właśnie co z Robertem Joczem jako zawodnikiem?

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również