Korzystając ze strony akceptujesz politykę cookies.


Po latach wierności skandalista Mitrione porzucił UFC dla Bellatora

po-latach-wiernosci-skandalista-mitrione-porzucil-ufc-dla-bellatora

Matt Mitrione (9-5 MMA, 9-5 UFC), który wszystkie czternaście zawodowych pojedynków w karierze stoczył jako reprezentant UFC, właśnie zmienił pracodawcę. 37-letni "Meathead", po prawie 7. latach kariery w Ultimate Fighting Championship, postanowił podpisać kontrakt z organizacją Bellator.

To kolejny w ostatnich tygodniach, po Benie Hendersonie i Wanderleiu Silvie, były zawodnik UFC, który związał się z federacją Scotta Cokera. Amerykański "ciężki" ma stoczyć dla Bellatora przynajmniej cztery walki. Za każdą z nich otrzyma ponoć - jak sam przyznał - "sześciocyfrową kwotę".

Mitrione, który po raz ostatni wygrał w MMA w grudniu 2014 roku, zasłynął w szerokim świecie nie tylko jako wojownik, ale również jako autor jednego z największych skandali w historii UFC.

Podczas pewnego wywiadu, udzielonego w 2013 roku "The MMA Hour", Amerykanin zajął się sprawą, wzbudzającą od pewnego czasu spore kontrowersje w świecie amerykańskiego MMA.

Poszło o niejaką Fallon Fox (5-1 MMA), która swego czasu wyjawiła że przeszła operację zmiany płci i w przeszłości była mężczyzną. Od tego momentu zaczęły się dyskusje, jak interpretować podobny przypadek. Swoje opinie wyrazili już chyba wszyscy celebryci, znani i nieznani sportowcy, a także Dana White.

Mitrione skomentował całą sprawę w taki sposób:

On jest kłamliwym, chorym, socjopatycznym, obrzydliwym dziwadłem. Na dodatek dostał licencję, dzięki której zgodnie z prawem może bić kobiety. To straszne. Powinieneś się wstydzić za siebie. Dla wszystkich wojowników to policzek, że ktoś taki jest traktowany podobnie jak my. Powinniśmy przeciwko podobnym praktykom protestować. Mam tylko nadzieję, że niebawem któraś z kolejnych rywalek tak nakopie mu w d..., że zniknie raz na zawsze z tego sportu.

Szczerość i bezpośredniość Mitrione została błyskawicznie ukarana. UFC wystosowała specjalne pismo, w którym przeprosiła za słowa wtedy jeszcze swojego zawodnika i zapowiedziała specjalne śledztwo w całej sprawie.

W ramach represji za nieodpowiedzialny ponoć wywiad kontrakt Mitrione został na pewien czas zawieszony i nie był on brany pod uwagę przy tworzeniu rozpisek na kilka kolejnych gal.

Na szczęście amerykańskiemu wojownikowi dość szybko skończył się czas karencji. I po krótkim okresie nieobecności w klatce zaczął on toczyć kolejne pojedynki. Ostatnie dwa nie były jednak dla niego szczególnie udane.

Tak (patrz: zdjęcie powyżej) Matt Mitrione wyglądał po boju stoczonym w styczniu tego roku z Travisem Browne'em na UFC Fight Night 81 w Bostonie. Wszystko przez dwa faule rywala oraz błąd arbitra.

Walkę w Bostonie lepiej rozpoczął Mitrione, który zdołał nawet posłać na deski Browne'a. Ten jednak szybko się pozbierał. Chwilę później Browne włożył palec w oko Matta. Drugą rundę Mitrione rozpoczął mocno rzucając się z ciosami na rywala, ale Browne ponownie włożył palec w oko rywala.

Sędzia w tej sytuacji zachował się fatalnie. Nie zatrzymał pojedynku, a Travis Browne ciągle atakował. Dopiero, kiedy Mitrione zwrócił uwagę arbitrowi, ten wstrzymał walkę.

W trzeciej rundzie przewagę zyskał Travis Browne, który trafił długim prawym i spowodował ogromną, widoczną na zdjęciach, opuchliznę na oku rywala. Kilkadziesiąt sekund później Browne sprowadził walkę do parteru, zdobył dosiad i z tej pozycji zasypał Matta gradem ciosów i łokci. Sędzia nie miał wyboru i musiał przerwać ten pojedynek.

Amerykańscy dziennikarze zastanawiali się po tym wszystkim, czy Mitrione zdecyduje się odejść z MMA. Przed UFC Fight Night 81 zapowiadał bowiem, że w razie porażki może zakończyć karierę.

Ostatecznie nie dość że nie przerwał swojej przygody z mieszanymi sztukami walki, to jeszcze postanowił otworzyć jej nowy rozdział. W organizacji Bellator.

JAM

Opublikowano: 2016-03-14

Komentarze

av

I bardzo dobrze. Dziwie sie ze Ufc dalo odejsc Mitrione i Bensonowi bo to klasowi zawodnicy. Czy tylko ja uwazam, ze Matt powiedzial tylko prawde o tym ,,dziwadle"

Dodaj komentarz

Możesz używać bbcode - kliknij aby zobaczyć instrukcję.
  • [b]pogrubienie tekstu[/b]
  • [i]pochylenie tekstu[/i]
  • [u]podkreślenie tekstu[/u]
  • [img]link do obrazka[/img]
  • [url]http://jakis-link.pl[/url]
  • [url=http://jakis-link.pl]opis linka[/url]
  • [quote]dowolny cytat[/quote]
  • [quote=ktostam]cytat wybranego użytkownika[/quote]

Zobacz również